«Հրապարակ». Իշխանության մեջ շատանում են ծույլ, անպիտան, վարկաբեկված անձինք, իսկ նորմալ մարդիկ հերթով հեռանում են
23/07/2021 09:35
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նորմալ մարդիկ հերթով հեռանում են իշխանությունից, նորագիրների մեջ գնալով շատանում են ժամանակին տարբեր սկանդալների մեջ հայտնված, ծույլ, անպիտան, վարկաբեկված անձինք։ ԱԺ պատգամավորների մեջ է ընտրակաշառքների հիմնադիր համարվող մեկը, երկու այլ պատգամավորացուներից մեկի անվան հետ է կապվում․ մեկի դեպքում` Շիրակի մարզի 90-ականների թալանը, մյուսի դեպքում՝ բանակի թալանը։ Եվս մեկը՝ բազում կուսակցություններ փոխած ծեր քամելեոն է։
Պատգամավորներից մի քանիսը հազիվ 10 դասարան ավարտածներ են, որոնց իրենց նեղ շրջապատում ծաղրում են և ասում, որ սրանք անգամ իրենց գյուղում ավագանու անդամ չէին կարող լինել։
Կառավարության կազմի նոր անդամներից մեկը ԼԳԲՏ համայնքի հայտնի ներկայացուցիչ է, մյուսը՝ կեղծ ցուցմունք տված անձ, որին ժամանակին աշխատանքից հեռացրել է Սերժ Սարգսյանը, ապա շրջապատի խնդրանքներին տեղիք տալով՝ պաշտոն է տվել։ Կառավարման ողջ համակարգի ղեկավարումը դրվել է մեկի վրա, ով մինչ այս իրեն վստահված բոլոր ոլորտները տապալել է և հայտնի է իր աննկարագրելի ծուլությամբ ու բանսարկությունների հանդեպ սիրով։
Նախարարներից մեկը հայտնի հարբեցող է։ Մյուսին անգամ իր բակի հարևանները չեն ճանաչում։ Երրորդի մականունը տարբեր անեկդոտների թեմա է, և այսպես շարունակ»։

«Грапарак»: Нормальные люди уходят из власти, а вместо них приходят ленивые, бездарные и дискредитированные
Нормальные люди по очереди уходят из власти, а среди новых с каждым днем становится больше тех, кто в свое время оказался в центре различных скандалов, ленивые, бездарные и дискредитированные люди, пишет газета «Грапарак».
«Среди депутатов парламента оказался человек, считающийся одним из основателей избирательной взятки, с двумя другими депутатами связываются – грабеж в Шираке в 90-х, в случае одного и грабеж армии – в случае другого. Еще один – старый хамелеон, сменивший различные партии.
Некоторые из депутатов еле окончили 10 классов, в узком кругу над ними издеваются и говорят, что эти не могли стать даже членами Совета старейшин в своем селе.
Один из новых членов в составе правительства – известный представитель ЛГБТ-сообщества, другой – человек, давший ложные показания, которого в свое время уволил с работы Серж Саргсян, затем пойдя навстречу просьбам окружающих, назначил на должность. Руководство всей системой управления возложено на одного человека, который провалил до этого все доверенные ему сферы, и известен своей неописуемой ленью и любовью к интригам.
Один из министров – известный алкоголик. Другого – не знают даже соседи по дому. Кличка третьего – тема для анекдотов, и так постоянно», - пишет газета.