Հակառակորդի հետ փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայողներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է. ՔԿ
24/07/2021 10:55
Հուլիսի 23-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, Գեղարքունիքի մարզի Կութ համայնքի վարչական տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տակ գտնվող մարտական հենակետում հերթապահություն իրականացնելիս, հակառակորդի հետ փոխհրաձգության հետևանքով, հրազենային մարմնական վնասվածքներ են ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արման Գուրգենի Աթասյանը, պայմանագրային զինծառայողներ՝ Լեռնիկ Հենրիկի Նավոյանը և Յուրիկ Աշոտի Օհանյանը:
ՔԿ-ից հայտնում են, որ վերջիններս տեղափոխվել են Գեղարքունիքի կայազորային հոսպիտալ, որտեղ Ա.Աթասյանի վիճակը գնահատվել է ծայրահեղ ծանր:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 7-րդ և 13-րդ կետերով:

Один из раненых в результате обстрела ВС Азербайджана военнослужащих в крайне тяжелом состоянии – СК Армении
Один из трех раненых армянских военнослужащих вследствие очередной провокации азербайджанской стороны в Гегаркунике находится в крайне тяжелом состоянии, сообщает Следственный комитет Армении.
23 июля, около 17:00, в результате обстрела с азербайджанской стороны огнестрельные ранения получил трое военнослужащих N-ской воинской части, дислоцированной на территории общины Кут Гегаркуникской области Армении, – военнослужащий срочной службы Арман Атасян, военнослужащие-контрактники Лерник Навоян и Юрик Оганян.
Следственный комитет Армении сообщает, что они были доставлены в гарнизонный госпиталь Гегаркуникской области, врачи оценивают состояние А.Атасяна как крайне тяжелое.
В Главном военном следственном управлении СК Армении возбуждено уголовное дело по пунктам 1, 2, 7 и 13 части 2 статьи 34-104 Уголовного кодекса Армении.