Գերմանիայում կքննարկվի չպատվաստված քաղաքացիների համար սահմանափակումների ներդրումը
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլերի աշխատակազմի ղեկավար,  հատուկ հանձնարարությունների նախարար Հելգե Բրաունը հայտարարել է, որ կառավարությունը չի բացառում COVID-19-ի դեմ չպատվաստված քաղաքացիների համար երկրում կորոնավիրուսային սահմանափակումներ սահմանելու հնարավորությունը, այս մասին հայտնում է Associated Press- ը:
Պաշտոնյայի խոսքով՝ համավարակի տարածման ռիսկի պատճառով կարող է արգելվել կորոնավիրուսի դեմ չպատվաստված անձանց մուտքը ռեստորաններ, կինոթատրոններ և մարզադաշտեր: Նա հիշել է Գերմանիայում պատվաստումների առկայությունը և նշել, որ իմունիզացված քաղաքացիները գործողությունների ավելի մեծ ազատություն կունենան:
«Վարակման բարձր մակարդակի դեպքում մարդիկ, որոնք չեն պատվաստվել, ստիպված կլինեն նվազագույնի հասցնել շփումն ուրիշների հետ: Դա կարող է նշանակել նաև նրանց այցելությունների արգելք ռեստորաններ, կինոթատրոններ և մարզադաշտեր», - ասել է նա Bild am Sonntag-ին տված հարցազրույցում:

В Германии рассмотрят введение ограничений для непривитых граждан
Глава канцелярии федерального канцлера, министр по особым поручениям ФРГ Хельге Браун заявил, что в правительстве допускают возможность введения коронавирусных ограничений в стране для непривитых от COVID-19 граждан.
По словам чиновника, не привившимся от коронавируса могут запретить ходить в рестораны, кинотеатры и на спортивные площадки из-за риска распространения пандемии. Он напомнил о доступности вакцинации в ФРГ и отметил, что прошедшие иммунизацию граждане будут обладать большей свободой действий.
«В случае высокого уровня инфицирования... не прошедшие вакцинацию люди должны будут минимизировать контакты с окружающими. Это также может означать, что... посещение ресторанов, кинотеатров и стадионов больше не будет доступно для непривитых», — сказал он в интервью Bild am Sonntag.