Արթուր Վանեցյանն առաջարկում է ստեղծել Արցախի հարցերով մշտական հանձնաժողով
«Պատիվ ունեմ»  դաշինքի ղեկավար, ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն առաջարկում է ԱԺ մշտական հանձնաժողովների շարքում ստեղծել Արցախի հարցերով մշտական հանձնաժողով։
«Հաշվի առնելով հետընտրական շրջանում Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, Արցախին առնչվող բազմաթիվ նոր խնդիրները և մարտահրավերները՝ անվտանգայինից մինչև սոցիալական, մշակութայինից մինչև տնտեսական, ճիշտ եմ համարում ԱԺ մշտական հանձնաժողովների շարքում ստեղծել Արցախի հարցերով մշտական հանձնաժողով»,- այս մասին հայտարարել  Արթուր Վանեցյանը։
« «Պատիվ ունեմ» դաշինքը նախատեսում է ԱԺ առաջին նիստում հանդես գալ նման նախաձեռնությամբ և լրացուցիչ հիմնավորումներով»,-նշել է Վանեցյանը։

Артур Ванецян предлагает создать постоянную комиссию по вопросам Арцаха
Руководитель блока «Честь имею», бывший директор Службы национальной безопасности, председатель партии «Родина» Артур Ванецян предлагает создать в Национальном Собрании постоянную комиссию по вопросам Арцаха.
«Учитывая создавшуюся в поствыборный период ситуацию вокруг Арцаха, связанные с Арцахом многочисленные проблемы и вызовы – начиная с вопросов безопасности и заканчивая социальными, культурными и экономическими проблемами – считаю правильным создать в Национальном Собрании постоянную комиссию по вопросам Арцаха», - заявил Артур Ванецян.
«Блок «Честь имею» предусматривает выступить с такой инициативой и дополнительными обоснованиями на первом заседании Национального Собрания», - отметил Артур Ванецян.