Իտալիայում խնձորի չափի կարկուտ է տեղացել
Իտալիայի կենտրոնական Էմիլիա-Ռոմանյա մարզում տեղացած ուժեղ կարկուտն արգելափակել է Պարմայի տարածքում գտնվող Իտալիայի գլխավոր A1 մայրուղու երթևեկությունը՝ վնասելով հարյուրավոր մեքենաներ և տներ:
Ըստ il Fatto Quotidiano-ի՝ կարկուտը երկուշաբթի կեսօրին անակնկալի է բերել ավտովարորդներին և տեղի բնակիչներին։ Սոցիալական ցանցերում հայտնված բազմաթիվ տեսանյութերի համաձայն՝ ծիրանի կամ խնձորի չափի կարկուտի գնդերը վնասել են մեքենայի ապակիները և հետքեր թողել մեքենայի թափքերի վրա:
Վարորդները, որոնք հայտնվել են աղետի էպիկենտրոնում, քամու, անձրևի ու կարկուտի պատճառով չեն կարողացել շարունակել մեքենա վարելը:

В Италии выпал град размером с яблоко
Тяжелый град, обрушившийся на центральную итальянскую область Эмилия-Романья, перекрыл движение на главной итальянской автостраде А1 в районе Пармы, повредив сотни машин и домов.
Как передает издание il Fatto Quotidiano, град, прошедший во второй половине дня понедельника, застал автомобилистов и местных жителей врасплох: согласно многочисленным видео в социальных сетях, градины размером с абрикос изрешетили автомобильные стекла и оставили вмятины на кузовах машин. Водители, оказавшиеся в эпицентре стихии, оказались неспособны продолжать движение из-за ветра, ливня и града.
В городах в окрестностях Пармы, по сообщению la Repubblica, многие строения лишились части черепицы. Мэр Фиденцы в Facebook написал, что порыв ветра сорвал деревянную облицовку крыши здания, после что разметал ее куски по историческому центру города.