Նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր աջակցությունն է հայտնում բանակին
«Այս գիշեր Ադրբեջանը հերթական ոտնձգությունն է կատարել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության հանդեպ՝ կրկին հրահրելով ռազմական գործողություններ և հարձակում հայ-ադրբեջանական սահմանին:
Ցավոք, ադրբեջանական զինված սադրանքի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ:
Հանրապետության նախագահն իր խորին ցավակցությունն է հայտնում մեր զոհված զինվորականների ընտանիքներին ու հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթում ապաքինում:
Վստահ լինելով, որ մեր երկրի զինված ուժերն ի զորու են համարժեք գործողություններով հակազդել Ադրբեջանի ռազմական սադրանքներին, Հանրապետության նախագահն իր աջակցությունն է հայտնում մեր բանակին, ինչպես նաև երկրի սահմանների ու բնակչության անվտանգության և պաշտպանության հարցերում ներգրավված մյուս բոլոր կառույցներին»:

Президент Армен Саркисян выражает свою поддержку армии
«Этой ночью Азербайджан совершил очередное посягательство в отношении суверенитета Республики Армения, вновь спровоцировав военные действия и наступление на армяно-азербайджанской границе.
К сожалению, вследствие азербайджанской вооружённой провокации есть жертвы и раненые.
Президент республики выражает свои глубокие соболезнования семьям и родным наших погибших военнослужащих, а раненым желает выздоровления.
Будучи уверенным, что Вооружённые силы нашей страны в состоянии равноценными действиями противодействовать военным провокациям Азербайджана, президент республики выражает свою поддержку нашей армии, а также всем другим структурам, вовлечённым в вопросы безопасности и обороны границ и населения страны», - говорится в заявлении.