«Ապաքինվելուց հետո պատրաստ եմ նորից պոստեր բարձրանալ ու մեր սահմանները պահել». այսօր վիրավորված զինվորները վստահեցնում են՝ համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդին (Տեսանյութ)
28/07/2021 17:56
Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված սադրանքի հետևանքով վիրավորված զինվորները պատրաստ են առողջանալուց հետո շարք վերադառնալ:
«Կարաուլ էինք կանգնած, մառախուղ էր, մութ էր, իրանց բլինդաժը մեզնից 10 մետր էր ներքև, միանգամից սկսեցին կրակել, էլ չհասկացա՝ ինչ կատարվեց», - պատմում է զինծառայող Դավիթ Ղազարյանը:
Անդրանիկ Ալեքսանյանը հիշում է, որ հակառակորդը հանկարծակի է սկսել կրակել:
«Իրենք սկսեցին 03:30-ի մոտերը, մենք համարժեք պատասխանը տվեցինք, փորձում էինք ամեն ինչ անել: Ապաքինվելուց հետո պատրաստ եմ մեկնել իմ զորամաս ու շարունակել ծառայությունս նույն ձև՝ նորից պոստեր բարձրանալով ու մեր սահմանները պահելով», - ասում է Ալեքսանյանը:
ՀՀ ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության պետ Սահակ Օհանյանի խոսքով՝ վիրավոր զինվորներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, երկուսինը բավարար է, մեկինը՝ միջին ծանրության:

«После выздоровления я готов снова подняться на посты и защищать наши границы» – раненые солдаты заверяют, что ответ противнику был адекватным
28/07/2021 19:18
Раненые в результате спровоцированных ВС Азербайджана военных действий армянские военнослужащие готовы вернуться в строй после выздоровления.
«Мы стояли на боевом посту, был туман, было темно, их блиндаж ниже нас на 10 метров, они сразу начали стрелять и я не понял, что произошло», - рассказывает военнослужащий Давид Казарян.
Андраник Алексанян помнит, что противник неожиданно открыл огонь.
«Они начали стрелять около 03:30, мы дали адекватный ответ, пытались все сделать. После выздоровления я готов вернуться в свою воинскую часть и продолжать службу как раньше: снова подниматься на посты и защищать наши границы», - сказал Андраник Алексанян.
По словам начальника Военно-медицинского управления ВС Армении Саака Оганяна, один из раненых солдат в крайне тяжелом состояние, двое – в удовлетворительном состоянии, а один – в состоянии средней тяжести.