Հակառակորդը փորձում է բարելավել իր հենակետերը՝ ստեղծելով բարենպաստ պայմաններ առաջխաղացման համար. հայկական կողմն ունի 2 վիրավոր, ևս 5 զինծառայողի տվյալ ճշտվում է
28/07/2021 08:30
Հակառակորդը, ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում նախատեսվող բանակցություններից առաջ, նախահարձակ մարտական գործողություններ է սկսել ՀՀ սահմանների վրա` Սոթքից մինչև Վերին Շորժա հատվածում, հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
Ծավալվել են մարտական գործողություններ, ընթանում է ինտենսիվ փոխհրաձգություն։ Հակառակորդը փորձում է բարելավել իր հենակետերը` ստեղծելով բարենպաստ պայմաններ առաջխաղացման համար։
ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կատարում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները, իրականացնում են յուրային դիրքերի պաշտպանություն՝ թույլ չտալով հակառակորդի առաջխաղացումը։
ՊՆ-ի հաղորդմամբ՝ ժամը 07։30-ի դրությամբ հայկական կողմն ունի երկու վիրավոր, ևս հինգ զինծառայողի վերաբերյալ տվյալները ճշտվում են։

Двое армянских военных ранены в перестрелке с ВС Азербайджана, данные по пяти военнослужащим уточняются – МО Армении
28/07/2021 08:31
В преддверии запланированных в Москве переговоров Азербайджан предпринял атаку на границы Армении на участке от Сотка до Верин Шоржа. Развязались боевые действия, происходит интенсивная стрельба, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
«ВС Азербайджана пытаются улучшить свои позиции с целью создания благоприятных условий для продвижения. По состоянию на 07:30 с армянской стороны есть двое раненых, данные по еще пяти военнослужащим уточняются», - отметили в Минобороны.
Подразделения ВС Армении выполняют поставленные боевые задачи, осуществляют оборону своих позиции, не позволяя продвижение противника.