Ջրհեղեղի պատճառով Աֆղանստանում մահացել է մոտ 150 մարդ
40-ից 150 մարդ է զոհվել Աֆղանստանի արևելքում գտնվող Նուրիստան նահանգում տեղի ունեցած ուժեղ ջրհեղեղի պատճառով, հայտնում են տեղական հեռուստաալիքները՝ հղում անելով իշխանություններին:
Պաշտոնյաների խոսքով՝ ինչպես հաղորդում է Ariana News-ը, ջրհեղեղը տեղի է ունեցել գիշերը՝ Կամդիշի շրջանի Մեհերդիշ գյուղում: Առնվազն 40 մարդ ջրհեղեղի զոհ է դարձել. նրանց մարմիններն արդեն հայտնաբերվել են: Ջրի հզոր հոսքերը քանդել են շուրջ 100 տուն և սպանել անասուններին:
Իր հերթին, 1TV News հեռուստաալիքը, հղում անելով նահանգային խորհրդի ղեկավար Սաիդուլլահ Նուրիստանիին, հայտնում է 150 զոհի մասին:

В Афганистане из-за наводнения погибли около 150 человек
От 40 до примерно 150 человек погибли в результате сильного наводнения в провинции Нуристан на востоке Афганистана, сообщают местные телеканалы со ссылкой на власти.
По данным чиновников, как передает канал Ariana News, ливневый паводок сошел ночью в деревне Мехердиш в районе Камдиш. Жертвами наводнения стали по меньшей мере 40 человек - их тела уже обнаружены. Мощные потоки воды снесли около 100 домов и домашний скот.
В свою очередь, телеканал 1TV News ссылается на главу провинциального совета Саидуллу Нуристани, который заявил, что в результате ночного наводнения погибли около 150 человек.