Բայդենը նահանգապետերի հետ հանդիպման է գնացել՝ դեմքին դեղին հետքերով
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Վաշինգտոնի Էյզենհաուեր շենքում նահանգապետերի հետ հանդիպման ժամանակ իր օգնականից գրություն է ստացել, որում նշված էր, որ իր կզակի վրա ինչ-որ բան կա: Այդ մասին հայտնում է Fox News-ը:
Նշվում է, որ բանակցությունները նվիրված էին անտառային հրդեհների կանխարգելմանը:
«Պարոն, ձեր կզակի վրա ինչ-որ բան կա»,- ասված էր գրության մեջ:
ԶԼՄ-ների տարածած լուսանկարներից երևում է, որ այդ ժամանակ պետության ղեկավարի դեմքին փոքրիկ դեղին հետք կար: Համապատասխան կադրերը հետագայում տարածվել են սոցիալական ցանցերում՝ տարբեր մեմերի տեսքով:
«Շատ նման է Gerber գազարի խյուսին, գուցե, քաղցր կարտոֆիլին: Չեմ կարող ասել՝ օրգանական է, բայց կարծես խյուս լինի», - գրել է Fox News-ի ընթերցողներից մեկը:
Մեկ այլ մեկնաբան նշել է, որ հետքը նման է խնձորի սոուսի: Նա նաև հորդորել է լրագրողներին հարցնել նախագահին, թե որ մանկական խյուսն է Բայդենն ամենից շատ սիրում:

Байден вышел на встречу с губернаторами с желтым пятном на лице
Президент США Джо Байден во время встречи с губернаторами в здании Эйзенхауэра в Вашингтоне получил от своего помощника записку, в которой говорилось, что у него что-то на подбородке. Об этом сообщает Fox News.
Отмечается, что переговоры были посвящены предотвращению лесных пожаров.
«Сэр, у вас что-то на подбородке», — говорилось в записке.
В распространенных СМИ фотографиях видно, что на лице главы государства на тот момент было маленькое желтое пятно. Соответствующие кадры в дальнейшем были распространены в соцсетях в виде различных мемов.
«Очень похоже на морковное пюре Gerber (детское пюре — прим.), может быть, это сладкий картофель. Не могу сказать, органический ли он, но выглядит как пюре», — написал один из читателей Fox News.
Другой комментатор отметил, что пятно похоже на яблочный соус. Он также призвал журналистов спросить у президента, какое детское пюре Байден любит больше всего.