ՔՊ-ն Ալեն Սիմոնյանի թեկնածությունն առաջարկեց ԱԺ նախագահի պաշտոնում, «Հայաստան» ու «Պատիվ ունեմ» դաշինքները՝ Մեղրիի նախկին ու Սիսիանի ներկա կալանավորված քաղաքապետերի
02/08/2021 12:32
Շարունակվում է 8-րդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանը։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրեց Ալեն Սիմոնյանի թեկնածությունը։
«Հայաստան» դաշինքն ԱԺ նախագահի պաշտոնում առաջադրեց Մեղրիի նախկին քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանի թեկնածությունը, ով այժմ կալանավորված է։
«Պատիվ ունեմ» դաշինքն էլ ԱԺ նախագահի պաշտոնում առաջադրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանի թեկնածությունը, ով ևս կալանավորված է։

«Гражданский договор» выдвинул на пост спикера парламента кандидатуру Алена Симоняна, блоки «Армения» и «Честь имею» – арестованных бывшего и действующего мэров Мегри и Сисиана
02/08/2021 13:03
Фракция «Гражданский договор» выдвинула на пост председателя парламента кандидатуру Алена Симоняна.
Фракция «Армения» в свою очередь выдвинула на пост председателя Национального Собрания кандидатуру бывшего мэра Мегри, который находится под арестом.
Фракция «Честь имею» выдвинула на пост спикера парламента кандидатуру депутата парламента от фракции «Армения» мэра Сисиана Артура Саркисяна, который также находится под арестом.