Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների արդյունքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու առիթով հղում ենք Ձեզ արդյունավետ աշխատանքի Մեր մաղթանքները:
Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով մեր ժողովրդի կյանքում  և մեր երկրի շուրջ ստեղծված իրավիճակն այսօր հրամայական է դարձնում ՀՀ սահմանների անվտանգության ապահովումը, Արցախի կարգավիճակի հստակեցումը և մեր հայրենիքում սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծումը: Առկա մարտահրավերների հաղթահարման և հայրենական ապահով բարօր կյանքի կերտման աստվածահաճո ուղին ներքաղաքական լարվածության լիցքաթափումն է ազգային անդաստանում համերաշխության ու միաբանության մթնոլորտի հաստատումը:
Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին՝ հավատարիմ իր կոչմանը, պիտի շարունակի իր աջակցությունը բերել մեր պետականության զորացմանը՝ իր կարողություններն ի սպաս դնելով նաև հայրենիք-սփյուռք կապերի առավել արդյունավորմանը, աշխարհասփյուռ մեր ժողովրդի ազգային ինքնության գիտակցության ամրապնդմանը և հոգևոր կյանքի առաջընթացին:
Թող Երկնավոր Տերը Իր օրհնության ներքո խաղաղ ու անվտանգ պահի Հայաստան ու Արցախ մեր հայրենին, բարեշեն կյանք շնորհի մեր ժողովրդին և Ձեզ՝ հայրենաշահ ձեռքբերումներ»:

Католикос Всех Армян направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Его Святейшество Гарегин Второй направил поздравительное послание Николу Пашиняну в связи с назначением на пост премьер-министра Республики Армения, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Многоуважаемый премьер-министр,
По случаю Вашего назначения на ответственный пост премьер-министра Республики Армения в результате внеочередных парламентских выборов направляем Вам наши пожелания плодотворной работы.
В результате 44-дневной Арцахской войны сложившаяся в жизни нашего народа и вокруг нашей страны ситуация сегодня делает императивом обеспечение безопасности границ Республики Армения, уточнение статуса Арцаха и решение социально-экономических проблем на нашей Родине. Богоугодный способ преодолеть существующие проблемы и построить безопасную и процветающую жизнь на Родине - это разрядить внутреннюю политическую напряженность и создать атмосферу солидарности и единства на национальной арене.
Верная своему призванию, Армянская Апостольская Святая церковь должна продолжать поддерживать укрепление нашей государственности, направляя свои возможности на увеличение эффективности связей между Родиной и диаспорой, укрепление осознания национальной идентичности нашего народа во всем мире и прогресс духовной жизни.
Пусть Господь наш Небесный Своим благословением сохранит Армению и Арцах, нашу Родину, в мире и безопасности, дарует нашему народу благоустроенную жизнь и дарует Вам достижения во благо нашей Родины», - говорится в послании.