«Մենք ասում ենք՝ Հայաստանը պետք է լինի այնքան ուժեղ, որ պաշտպանի սեփական սահմանը, դուք ասում եք՝ Հայաստանի սահմանը թող պաշտպանի ՀԱՊԿ-ը». ընդդիմադիր պատգամավորն՝ իշխանությանը (Տեսանյութ)
03/08/2021 17:06
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը ԱԺ 8-րդ գումարման նիստի ժամանակ հայտարարեց, թե քննարկումների ժամանակ իշխանությունն ասում է՝ պետք է լինել կառուցողական։
«Շատ լավ, եկեք լինենք կառուցողական, որոշենք, թե ինչ ենք կառուցում։ Մենք ասում ենք՝ Հայաստանը թշնամիներով շրջապատված պետություն է, կառուցենք բերդ, դուք ասում եք՝ կառուցենք մաքսակետեր։ Մենք ասում ենք՝ Հայաստանը պետք է լինի այնքան ուժեղ, որ պաշտպանի սեփական սահմանը, դուք ասում եք՝ Հայաստանի սահմանը թող պաշտպանի ՀԱՊԿ-ը, եթե ՀԱՊԿ-ը չի պաշտպանում, թող պաշտպանեն ամերիկացիք, եթե ամերիկացիք չեն պաշտպանում, թող պաշտպանեն ֆրանսիացիք, դրանք չեն պաշտպանում, թող գան, պաշտպանեն պապուասները», - ասաց Խաչատրյանը։
Նա ասաց, թե չունեն ընդհանուր մոտեցում, թե ինչ են կառուցում։
«Մենք արմատական տարբերություն ունենք պետության տեսլականի վերաբերյալ ու դա մեզնից պահանջում է, որ վեր կենանք ու քննադատենք այսօրվա վարվող քաղաքականությունը», - ընդգծեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը։
Նա հիշեցրեց՝ ասել են՝ «Արցախը Հայաստան է և վերջ»։ «Այդ տեսակետի՞ն եք մնում, թե՞ չէ», - հետաքրքրվեց ընդդիմադիր պատգամավորը։

«Мы говорим: Армения должна быть такой сильной, чтобы защищать собственные границы, вы говорите: пусть границы Армении защищает ОДКБ» – Артур Хачатрян о подходе властей
03/08/2021 19:25
Депутат фракции «Армения» Артур Хачатрян заявил сегодня в парламенте, что во время обсуждений власти заявляют, что нужно быть конструктивным.
«Очень хорошо. Давайте будем конструктивным, решим, что будем строить. Мы говорим: Армения – окруженное врагами государство, построим крепость, вы говорите: построим таможенные пункты. Мы говорим: Армения должна быть такой сильной, чтобы защищать собственные границы, вы говорите: пусть границы Армении защищает ОДКБ, если ОДКБ не защищает, то пусть защитят американцы, если американцы не защищают, то пусть защитят французы, а если и они не защищают, то пусть придут, защитят папуасы», - сказал депутат.
Он отметил, что отсутствует общий подход, что нужно строить.
«Наше видение государства кардинально отличается и это требует, чтобы мы критиковать проводимую сегодня политику», - подчеркнул депутат фракции Армения.
Он напомнил, что власти говорили, что «Арцах – это Армения и все!». «Вы все еще придерживаетесь этого мнения или нет?» - спросил оппозиционный депутат.