Նիկոլ Փաշինյանը միայն ԱԳՆ ղեկավար նշանակելու առաջարկ չի արել նախագահին. հայտնի են նոր նախարարների անունները
03/08/2021 12:16
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն նախագահ Արմեն Սարգսյանին առաջարկել է Մհեր Գրիգորյանին նշանակել ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնում։
Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկել է նաև Անահիտ Ավանեսյանին նշանակել առողջապահության նախարարի պաշտոնում, Անդրանիկ Փիլոյանին՝ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտնում, Վահրամ Դումանյանին՝ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի պաշտոնում, Վահան Քերոբյանին՝ Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում։
Վարչապետն արդարադատության նախարարի պաշտոնում առաջարկել է նշանակել Կարեն Անդրեասյանին, իսկ Ֆինանսների նախարար՝ Տիգրան Խաչատրյանին։
Aysor.am-ին ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնեցին, որ վարչապետից դեռ առաջարկ չեն ստացել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար նշանակելու վերաբերյալ։

Известны имена новых министров: Никол Пашинян пока не предложил президенту кандидатуру на пост главы МИД
03/08/2021 12:39
Премьер-министр Армении Никол Пашинян предложил президенту Армену Саркисяну назначить Мгера Григоряна на должность вице-премьера республики.
Никол Пашинян предложил также назначить Анаит Аванесян на должность министра здравоохранения, Андраника Пилояна – министра по чрезвычайным ситуациям, Ваграма Думаняна – министра образования, науки, культуры и спорта, Ваана Керопяна – министра экономики.
Премьер-министр предложил назначить на пост министра юстиции Карена Андреасяна, и министра финансов – Тиграна Хачатряна.
Aysor.am сообщили в аппарате президента, что от премьер-министра пока не поступило предложение о назначении министра иностранных дел Армении.