Ադրբեջանը չի կարող ցանկացած պահի մտնել Հայաստանի տարածք. Ռուբեն Ռուբինյան
Ադրբեջանը չի կարող ցանկացած պահի մտնել Հայաստանի տարածք, Ազգային ժողովում հայտարարեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Ռուբեն Ռուբինյանը։
«Դա ապացուցվել է արդեն մեկ շաբաթ առաջ Գեղարքունիքի մարզում տեղի ունեցածով, երբ մեր Զինված ուժերը փայլուն կերպով դիմակայեցին հարձակմանը», - ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է Սև լճի, Գեղարքունիքի ու մյուս հատվածներին, իշխող խմբակցության պատգամավորն ասաց, թե ադրբեջանական զորամիավորումներն այդտեղ գտնվում են ապօրինի ու պետք է դուրս գան։
«Այս քայլով Ադրբեջանը փորձում է պայթեցնել տարածաշրջանային կայունությունը կամ կիսակայունությունը ու չկատարել նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ նախատեսված տարածաշրջանային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման կետը, և մենք դեռ  փորձում ենք քաղաքական, դիվանագիտական ճանապարհով լուծել հարցը», - ասաց Ռուբինյանը։

Азербайджан не может в любой момент вторгаться на территорию Армении – Рубен Рубинян
Азербайджан не может в любой момент вторгаться на территорию Армении, заявил сегодня в парламенте член фракции «Гражданский договор» Рубен Рубинян.
«Это доказано уже неделю назад произошедшим в Гегаркуникской области, когда наши Вооруженные силы блестяще противостояли нападению», - сказал он.
Что касается Черного озера и других участков Гегаркуника, то депутат правящей фракции сказал, что подразделения ВС Азербайджана незаконно находятся на территории Армении и должны уйти.
«Этим шагом Азербайджан пытается взорвать региональную стабильность или полустабильность и не выполнять предусмотренный трехсторонним заявлением от 9 ноября пункт о разблокировании региональных коммуникаций, и мы пока пытаемся решить вопрос политическим, дипломатическим путем», - сказал Рубен Рубинян.