Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ
03/08/2021 10:17
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Միխայիլ Մյասնիկովիչի  ուղերձում ասված է.
Մեծարգո Նիկոլ Վովայի,
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի անունից ընդունեք ամենաանկեղծ շնորհավորանքները Ձեր՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ բարձր պետական պաշտոնում Ձեր գործունեությունն այսուհետ ևս կնպաստի հայկական պետականության կայուն երկարաժամկետ զարգացմանը և եվրասիական ինտեգրման ամրապնդմանը: Ձեր կառավարման և միջազգային հարուստ փորձը, ինչպես նաև անձնական ուժեղագույն որակները հանդիսանում են ՀՀ կառավարության հաջող և արդյունավետ աշխատանքի գրավականը, եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացման հիմնասյունը:
Մաղթում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը հաջող գործունեություն՝ ի շահ Հայաստանի ժողովրդի և Եվրասիական տնտեսական միության»:

Председатель Коллегии ЕЭК Михаил Мясникович поздравил Никола Пашиняна по случаю назначения на пост премьер-министра
03/08/2021 10:48
Председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаил Мясникович направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения. В послании говорится:
«Ваше Превосходительство!
Глубокоуважаемый Никол Воваевич!
От лица Коллегии Евразийской экономической комиссии примите самые искренние поздравления по случаю Вашего назначения Премьер-министром Республики Армения.
Убежден, что Ваша деятельность на высоком государственном посту будет и далее способствовать устойчивому долгосрочному развитию армянской государственности и укреплению евразийской интеграции. Ваш богатый управленческий и международный опыт, а также самые сильные личностные качества являются залогом успешной и эффективной работы Правительства Республики Армения, опорой для развития интеграционных процессов на евразийском пространстве.
Желаю Вам и Правительству Республики Армения успешной деятельности во благо народа Армении и Евразийского экономического союза».