Տեսնելով Մարիա Կարապետյանին ու լսելով նրա ելույթը՝ չեմ փոշմանել, որ չեմ ընդունել համագործակցությունը «Հրանտ Դինքի անվան հիմնադրամի»-ի հետ. Արթուր Ղազինյան
04/08/2021 17:14
Ազգային ժողովում երեկ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտարարեց, որ 2017 թվականին ինքը թուրք ազգայնականի կողմից սպանված հայ լրագրող «Հրանտ Դինքի անվան հիմադրամի» ծրագրի շրջանակներում մի քանի ամիս իրականացրել է հետազոտություն Թուրքիայում ու երբեք դա չի թաքցրել։
Այնուհետև «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը հայտարարեց, թե ժամանակին ինքն էլ է առաջարկ ստացել այդ հիմնադրամից, սակայն մերժել է՝ տեսնելով, ուսումնասիրելով, թե ովքեր են կանգնած այդ հիմնադրամի հետևում:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանն այսօր արձագանքեց Ղազինյանին՝  նշելով, թե  հիմնադրամը ֆինանսավորում է Եվրոպական միությունը, Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունն ու «Գալուստ Գյուլբենկյան հիմնադրամը»:
Արթուր Ղազինյանն էլ արձագանքեց ՔՊ-ական պատգամավորին:
«Լսելով ելույթ ունեցողին ու տեսնելով այդ մարդուն՝ հասկացա, որ ճիշտ եմ արել, որ չեմ ընդունել համագործակցությունն այդ հիմնադրամի հետ, չեմ փոշմանել», - ասաց Ղազինյանը:

Увидев Марию Карапетян и услышав ее выступление, не жалею, что отказался от сотрудничества с Фондом Гранта Динка – Артур Казинян
04/08/2021 18:26
Рубен Рубинян заявил вчера в парламенте, что в 2017 году он в рамках программы убитого турецким националистом армянского журналиста – Фонда Гранта Динка – несколько месяцев проводил исследование в Турции и никогда не скрывал этого.
После этого депутат парламента от фракции Артур Казинян заявил, что в свое время он тоже получил предложение от этого фонда, однако увидев, изучив, кто стоит за этим фондом, отказался.
Депутат фракции «Гражданский договор» Мария Карапетян сегодня ответила Артуру Казиняну, заявив, что Фонд Гранта Динка финансируется Европейским союзом, министерством иностранных дел Франции и Фондом Галуста Гюльбенкяна.
Артур Казинян ответил депутату фракции «Гражданский договор».
«Увидев этого человека и услышав выступление, я понял, что правильно сделал, что не принял предложение о сотрудничестве с этим фондом. Не жалею», - сказал Артур Казинян.