Ստեփան Մելքոնյանը կազատվի Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Ստեփան Մելքոնյանը կազատվի ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից, հայտնում են նախագահականից։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 47-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Ստեփան Մելքոնյանին 2021 թվականի օգոստոսի 14-ից ազատել ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից և արձակել ծառայությունից», - ասված է նախագահի հրամանագրում։

Степан Мелконян будет освобожден от должности заместителя директора СНБ
Указом президента Армении Армена Саркисяна, Степан Мелконян будет освобожден от должности заместителя директора Службы национальной безопасности, сообщает пресс-служба президента республики.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 2 статьи 18 и части 1 статьи 47 закона «О службе в органах национальной безопасности»:
14 августа 2021 года освободить от должности заместителя директора Службы национальной безопасности и уволить со службы», - говорится в указе.