Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել
Օգոստոսի 3-ին կատարվել է 56 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 8 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 10 476 քաղաքացու հետազոտություն, որից 971-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 954 դեպք: Կատարվել է 28

В Арцахе выявили 4 случая заражения коронавирусом
В Арцахе 3 августа проведены 56 тестов на коронавирус, в республике выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 8 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 10 476 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 971 – зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2954. В Арцахе проведено 28428 тестов на коронавирус.