«Հրապարակ». Իշխանությունը հակված չէ Իշխան Սաղաթելյանին ընտրել ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխան Սաղաթելյանի` ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում ընտրությունը երեկ չկայացավ, ելույթները չավարտվեցին: Սակայն մենք տեղեկացանք, որ իշխանությունը հակված չէ նրան ընտրել, առավել ևս՝ երեկվա «ոչ կառուցողական» ելույթից հետո:
Ավելին, փորձել են այլընտրանքային «թեկնածուներ» գտնել 2 ընդդիմադիր խմբակցություններում և համոզել, որ 10 օր հետո, երբ նորից թեկնածու առաջադրեն, այլ անձ ներկայացնեն: Անգամ հավանական թեկնածուների վրա են «աշխատել», որ գայթակղեն։ Եթե ընդդիմությունից մի քանի հոգի Սաղաթելյանին ձայն չտա, նա չի ընտրվի։ Սակայն դաշինքներում իմացել են և կարծես թե կանխել են դավադրությունը: Հիմա իշխանությունը պետք է 25 ձայն տա, որ Իշխանն ընտրվի»։

«Грапарак»: Власти не готовы избрать Ишхана Сагателяна вице-спикером парламента
Газета «Грапарак» пишет, что вчера в парламенте не состоялось избрание Ишхана Сагателяна на должность вице-спикера парламента, поскольку выступления не закончились.
«Однако мы узнали, что власти не склонны голосовать за него, тем более, после вчерашних "неконструктивных" выступлений. Более того, они пытались найти "кандидатов" в двух оппозиционных фракциях и уговорить, чтобы через 10 дней, когда снова выдвинут кандидата, был представлен другой. "Работали" даже над возможными кандидатами, чтобы соблазнить. Если из оппозиции несколько человек не проголосуют за Ишхана Сагателяна, то он не будет избран. Однако в блоках узнали об этом и, кажется, предотвратили заговор. Чтобы Ишхан Сагателян был избран вице-спикером, за него должны проголосовать 25 депутатов правящей фракции», - пишет газета.