«Դուք ի՞նչ եք ուզում դառնալ, մա՞րդ, որը հանձնել է մեր հայրենիքի 75 տոկոսը, մա՞րդ, որը 5000 հազար զոհի պատճառ է դարձել». Մամիջանյանն՝ իրեն «փոքրիկ Արմեն Աշոտյան» անվանած ՔՊ-ականին (Տեսանյութ)
05/08/2021 12:56
Շարունակվում է 8-րդ գումարման Ազգային ժողովի նիստը։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանն այսօր «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանին անվանեց «փոքրիկ Արմեն Աշոտյան»։
Ի պատասխան՝ Մամիջանյանը հիշեցրեց, որ նախկին ՀՀԿ-ական Գևորգ Պապոյանը ժամանակին Տնտեսագիտական համալսարանում հերթ էր կանգնել, որ սեղմեր Արմեն Աշոտյանի ձեռքը։
«Լուսանկարները, թե դուք ինչ հպարտությամբ էիք կրում ՀՀԿ-ի զինանշանը, կան համացանցում», - ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Նա հարց ուղղեց Պապոյանին։
«Բա դուք ի՞նչ եք ուզում դառնալ, պարոն Պապոյան, մա՞րդ, որը հանձնել է մեր հայրենիքի 75 տոկոսը, մա՞րդ, որը հինգ հազար զոհի պատճառ է դարձել, ուզում եք դառնալ մա՞րդ, ով խախտել է մեր սահմանների անվտանգությունը, ուզում եք դառնալ մա՞րդ, ով մուրում է խաղաղություն. եթե դա եք ուզում դառնալ, որևէ խնդիր չկա», - ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորը։

«А вы кем хотите стать? Человеком, который сдал 75% нашей родины, стал причиной 5000 жертв?» – Айк Мамиджанян ответил депутату правящей фракции, назвавшему его «маленьким Арменом Ашотяном»
05/08/2021 14:36
Сегодня на заседании парламента Армении представитель правящей фракции «Гражданский договор» Геворк Папоян назвал депутата фракции «Честь имею» Айка Мамиджаняна «маленьким Арменом Ашотяном».
В ответ Айк Мамиджанян напомнил, что бывший член Республиканской партии Геворк Папоян в свое время стоял в очереди в государственном экономическом университете, чтобы пожать руку Армену Ашотяну.
«Фотографии, с какой гордостью вы носили значок с эмблемой РПА, есть в интернете», - сказал оппозиционный депутат.
Он задал вопрос Геворку Папояну.
«А вы кем хотите стать господин Папоян? Человеком, который сдал 75% нашей родины? Человеком, который стал причиной 5000 жертв? Хотите стать человеком, который нарушил безопасность наших границ? Человеком, который клянчит мир? Если вы этого хотите, то никаких проблем нет», - сказал депутат фракции «Честь имею».