Փաշինյանի հետ Իրան է մեկնել նաև Արմեն Գրիգորյանը. վարչապետի պարտականությունների կատարումը դրվել է Մհեր Գրիգորյանի վրա
05/08/2021 09:58
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր մեկնել է Իրան։ ՀՀ վարչապետը հանդիպում կունենա Իրանի նորընտիր նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հետ և կմասնակցի Իրանի նախագահի երդմնակալության պաշտոնական արարողությանը:
Փաշինյանի հետ Իրան է մեկնել արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գրիգորյանը։ Նոր ձևավորվող կառավարությունում արտաքին գործերի նախարարությունը միակն է, որտեղ դեռ նախարարի նշանակում չի կատարվել։
Իրան է մեկնել նաև փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանը։
Հայաստանի կառավարական պատվիրակությունն Իրան գործուղելու մասին որոշման մեջ նշված է, որ այցի ընթացքում վարչապետի պարտականությունների կատարումը դրվում է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի վրա:

Армен Григорян отбыл в Иран вместе с Пашиняном, обязанности премьер-министра возложены на Мгера Григоряна
05/08/2021 12:20
Возглавляемая премьер-министром Армении Николом Пашиняном делегация сегодня с рабочим визитом отбыла в Иран. Премьер-министр встретится с новоизбранным президентом Ирана Эбрахимом Раиси и примет участие в официальной церемонии инаугурации президента Исламской Республики Иран.
В состав делегации вошли также первый заместитель министра иностранных дел Армении Армен Григорян и вице-премьер Сурен Папикян.
Министерство иностранных дел – единственное в новом правительстве, где пока не назначен министр.
В решении о командировании делегации Армении в Иран отмечается, что во время визита исполнение обязанностей премьер-министра возлагается на вице-премьера Мгера Григорян.