Պաշտպանության նախարարը հրամայել է ոչնչացնել ՀՀ սահմանը հատելու փորձ անող ադրբեջանցի զինվորականներին (Armenpress)
05/08/2021 21:19
Պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի օգոստոսի 5-ին կայացած նիստում հրամայել է  ոչնչացնել ՀՀ սահմանը հատելու փորձ անող ադրբեջանցի զինվորականներին:
«Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ԶԼՄ-ներին և տելեգրամյան ալիքներին, որոնց անունները չեն նշվում, հայտնում է, որ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը շատ խիստ հրամայել է անմիջապես կրակ բացել և ցանկացած միջոցով ոչնչացնել ադրբեջանցի այն զինվորականներին, որոնք կփորձեն հատել Հայաստանի սահմանը։
Ընդ որում, նա նաև նախազգուշացրել է, որ այն հրամանատարները, ում վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում ադրբեջանցիները թեկուզ մեկ սանտիմետր առաջ կգան՝ շատ խիստ պատժվելու են:

Министр обороны приказал уничтожать азербайджанских военнослужащих, пытающихся перейти границу Армении
05/08/2021 21:23
На состоявшемся 5 августа в административном комплексе министерства обороны заседании коллегии министр обороны Армении Аршак Карапетян отдал приказ об уничтожении азербайджанских военнослужащих, пытающихся перейти границу Армении.
Как  передает Арменпресс со ссылкой на СМИ и телеграм-каналы, в частности, в своем выступлении министр обороны Аршак Карапетян строго приказал немедленно открывать огонь и  уничтожать любыми средствами азербайджанских военнослужащих, которые попытаются пересечь границу Армении.
При этом он предупредил, что будут строго наказаны те командиры, на подведомственных которым территориях азербайджанцы продвинутся хотя бы на сантиметр.