Սիսիանի քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանը կշարունակի մնալ կալանավորված
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Տիգրան Սահակյանի նախագահությամբ, մերժել է Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու որոշման դեմ պաշտպանների բողոքը։
Արթուր Սարգսյանը կալանավորվել էր հուլիսի 17-ին։
Սարգսյանը մեղադրվում է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի երկրորդ մասի (պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը) և 314-րդ հոդվածի առաջին մասի (պաշտոնատար անձի կողմից շահադիտական նպատակով կամ անձնական այլ դրդումներով կամ խմբային շահերից ելնելով՝ պաշտոնական փաստաթղթերում ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ կամ գրառումներ մտցնելը, կեղծում, քերվածք կամ այլ թվական գրառումներ կամ փոփոխություններ կատարելը, ինչպես նաև կեղծ փաստաթղթեր կազմելը կամ հանձնելը) հատկանիշներով:

Мэр Сисиана Артур Саркисян останется под арестом
Руководитель общины Сисиан, депутат парламента от фракции «Армения» Артур Саркисян останется под арестом.
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Тиграна Саакяна отклонил жалобу адвокатом на решение суда первой инстанции об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении Артура Саркисяна.
Артур Саркисян был арестован 17 июля.
Он обвиняется по признакам части 2 статьи 308 (злоупотребление должностными полномочиями) и части 1 статьи 314 Уголовного кодекса Армении статьи (внесение должностным лицом в официальные документы заведомо ложных сведений или записей, подделка, подчистка или внесение иных числовых записей или изменений, а также составление или выдача ложных документов в корыстных целях, или из иных личных побуждений, или исходя из групповых интересов).