Ամեն ինչ գնում է նրան, որ ունենանք 10-ից ավելի տոկոս տնտեսական աճ. կախարդական փայտիկը գործում է. Վահան Քերոբյան
06/08/2021 12:40
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը շարունակում է պնդել՝ կլինի երկնիշ տնտեսական աճ։
«Դեկտեմբեր ամսին բոլոր կանխատեսումներն ասում էին, որ Հայաստանը 2021 թվականին կունենա 1-1,5 տոկոս տնտեսական աճ, արդյունքում, մենք ունենք հինգ տոկոս տնտեսական աճ ու ամեն ինչ գնում է նրան, որ մենք ունենանք 10-ից ավելի տոկոս տնտեսական աճ։ Տնտեսության այդպիսի անդրադարձը խորը ճգնաժամից հետևանքն է նաև նրա, որ կախարդական փայկտիկը գործում է», - ասաց Քերոբյանը։

Все идет к тому, что мы выйдем на темпы экономического роста выше 10%: волшебная палочка работает – Ваан Керобян
06/08/2021 14:33
Министр экономики Армении Ваан Керобян продолжает утверждать, что в стране будет зафиксирован двузначный экономический рост.
«В декабре все прогнозировали, что в 2021 году в Армении ожидается 1-1,5% экономический рост, однако сегодня мы имеем 5% экономический рост и все идет к тому, что мы выйдем на темпы роста выше 10%. Такая реакция экономики после глубокого кризиса является последствием того, что волшебная палочка работает», - сказал Ваан Керобян.