44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի աշխատանքներին կներգրավվեն նաև զինծառայողների հարազատները
30/08/2021 17:30
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն աշխատանքային փակ քննարկում էր նախաձեռնել 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած և գերեվարված զինծառայողների հարազատների հետ: Քննարկմանը մասնակցում էին ԱԺ երեք խմբակցություններից պատգամավորներ, պատասխանատու գերատեսչությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ:
Քննարկման ավարտին որոշվել է, որ ձևավորվելիք՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի պատերազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին պետք է մասնակցեն նաև զինծառայողների հարազատները:

В работах комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны будут участвовать также родители военнослужащих
30/08/2021 19:14
Председатель парламента Армении Ален Симонян инициировал закрытое рабочее обсуждение с родственниками без вести пропавших и пленных военнослужащих во время 44-дневной войны. В обсуждении участвовали депутаты трех парламентских фракций, представители ответственных ведомств.
По итогам обсуждения принято решение, что в работах формируемой комиссии по изучению обстоятельств военных действий в сентябре 2020 года должны участвовать также родственники военнослужащих.