Ռոբերտ Քոչարյանի ու Արմեն Գևորգյանի գործով դատը հետաձգվեց. նախկին փոխվարչապետը նոր փաստաբանի կարիք ունի (Տեսանյութ)
07/09/2021 13:50
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ու ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց։
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հետաձգվեց նիստը, որպեսզի նախկին փոխվարչապետը կարողանա նոր պաշտպան ներգրավել այս գործով։
Դատական հաջորդ նիստը կկայանա սեպտեմբերի 28-ին՝ ժամը 13։00-ին։
Հիշեցնենք՝ այսօրվա նիստին Էրիկ Ալեքսանյանը հայտարարեց, որ հրաժարվում է այս գործով լինել Արմեն Գևորգյանի պաշտպանը։

Заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна отложено: бывшему вице-премьеру нужнее новый адвокат
07/09/2021 15:02
Заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армении Армена Геворкяна отложено.
Судья Анна Данибекян отложила заседание, чтобы бывший вице-премьер Армен Геворкян смог привлечь нового адвоката по этому делу.
Следующее заседание суда назначено на 28 сентября, в 13:00.
Напомним, на сегодняшнем заседании адвокат Эрик Григорян заявил, что отказывается от защиты интересов Армена Геворкяна. По словам адвоката, причиной является судья Анна Данибекян.