Թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների անցկացումը գնահատում ենք որպես դեէսկալացիային միտված քայլերին վնասող գործողություն. ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
07/09/2021 17:17
Թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների անցկացումը Հայաստանի ու Արցախի սահմանների և Լաչինի միջանցքի մերձակայքում գնահատում ենք որպես դեէսկալացիային միտված քայլերին վնասող գործողություն, «Sputnik Արմենիա» լրատվական գործակալության հարցին ի պատասխան ասել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Վահան Հունանյանը։
«Դա չի համապատասխանում 2020թ․ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության ոգուն և խաթարում է տարածաշրջանում տևական խաղաղություն, անվտանգություն և կայունություն հաստատելու ջանքերը»,-նշել է Հունանյանը։

Проведение турецко-азербайджанских военных учений расцениваем как действие, наносящее ущерб шагам по деэскалации – пресс-секретарь МИД
07/09/2021 19:10
Проведение турецко-азербайджанских военных учений в окрестностях границ Армении и Арцаха и вблизи Лачинского коридора расцениваем как действие, наносящее ущерб шагам по деэскалации, заявил пресс-секретарь МИД Армении в ответ на вопрос информационного агентства «Sputnik Армения».
«Это не соответствует духу трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года и подрывает усилия по установлению долгосрочного мира, безопасности и стабильности в регионе», - отметил он.