«Գունագեղ» ցինիզմի փոխարեն ՀՀ անկախության օրը պետք է ռազմական շքերթ անցկացնել՝ մեր ազգի կոտրված ոգին վերականգնելու նպատակով. Արթուր Ղազինյան
08/09/2021 16:51
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր Ղազինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է սեպտեմբերի 21-ին միջոցառում կազմակերպելու վերաբերյալ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ կառավարության նիստում հնչեցրած հայտարարությանը։
««Գունագեղ» ցինիզմի փոխարեն ՀՀ անկախության օրը պետք է ռազմական շքերթ անցկացնել՝ մեր ազգի կոտրված ոգին վերականգնելու, իրենց կյանքը հայրենիքի պաշտպանության համար զոհաբերած հերոսների կիսատ թողած գործը շարունակելու և նրանց զոհողությանը իմաստ և բովանդակություն հաղորդելու նպատակով:
Օր առաջ պետք է ձևակերպել համազգային միասնական օրակարգ, որը պետք է հիմնված լինի մեր պետության հզորացման և կորսված հաղթանակները վերադարձնելու տեսլականի վրա» , - գրել է Ղազինյանը։
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կառավարության նիստին հայտարարել է, թե սեպտեմբերի 21-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունենալու գունագեղ տոնակատարություն. նվիրված է լինելու զոհերի հիշատակին։

Вместо «красочного» цинизма в день независимости Армении нужно провести военный парад – Артур Казинян
08/09/2021 18:12
Депутат парламентской фракции «Армения» Артур Казинян обратился на своей странице в Facebook к озвученному сегодня премьер-министром Николом Пашиняном заявлению на заседании правительства.
«Вместо "красочного" цинизма в день независимости Армении следует провести военный парад с целью восстановления поникшего духа нашей нации, продолжения дела героев, павших за Родину, и придания смысла и содержания их самопожертвованию.
Как можно раньше надо сформировать общенациональную единую повестку, которая будет основана на видении укрепления нашего государства и возвращения утерянных побед», - написал Артур Казинян.
Никол Пашинян заявил сегодня на заседании правительства, что 21 сентября на площади Республики состоится параллельное празднование, посвященное памяти павших.