Սա ցինիզմի գագաթնակետն է, կարո՞ղ է հարևան երկրից էլ բարձրաստիճան հյուրեր հրավիրեք․ Շարմազանովը՝ Փաշինյանի հայտարարած «գունագեղ տոնակատարության» մասին
08/09/2021 13:53
Կապիտուլյացիայի խորհրդանիշն, ում «շնորհիվ» թուրքն ամիսներ շարունակ 1000 զինվորով ներխուժել է ՀՀ ինքնիշխան տարածք, ասում է՝ Հայաստանի անկախության 30 ամյակը կնշվի մասշտաբային ու գունագեղ տոնակատարությամբ, կունենանք 4 ոչ աշխատանքային օր։ Սա ցինիզմի գագաթնակետն է, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը՝ արձագանքելով կառավարության նիստին Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, թե « ՀՀ անկախության 30-ամյակին Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունենալու գունագեղ տոնակատարություն, ու դա նվիրված է լինելու ՀՀ անկախության, անվտանգության ու Արցախի համար իրենց կյանքը զոհած մեր նահատակների հիշատակին»։
«Հայաստանի 30-ամյա հաղթանակները պարտություն դարձրածը անկախության տոնակատարումից է խոսում։
Շուշին ու Հադրութը օկուպացված չհամարողի սիրտը տոնակատարություն է ուզում։
Կարո՞ղ է հարևան երկրից էլ բարձրաստիճան հյուրեր հրավիրեք այդ տոնակատարությանը։
Անկախ պետականություն կա՞, որ 4 օր «միջոցառումներ» ես կազմակերպում։
Հայ ռազմագերիներին Բաքվում դատում են, իսկ սրանք …
Անկախության 30-ամյակի լավագույն նվերը կլիներ հայ բոլոր ռազմագերիների վերադարձը, թշնամու զորքի վռնդումը ՀՀ տարածքից, առանց Արցախի կարգավիճակի հարցը հստակեցնելու՝ դեմարկացիայից հրաժարվելն ու ձեր թիմի հեռացումը։

Эдуард Шармазанов: Это апогей цинизма: может, пригласите еще высокопоставленных гостей из соседней страны?
08/09/2021 16:04
Символ капитуляции, «благодаря» которому турок с 1000 солдатами вторгся на суверенную территорию Армении и находится здесь на протяжении месяцев, говорит, что 30-летие независимости Республики Армения будет отмечаться масштабными и параллельными праздничными мероприятиями, четыре дня объявлены нерабочими. Это апогей цинизма, написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов, касаясь заявления Никола Пашиняна на заседании правительства о том, что «21 сентября на площади Республики состоятся параллельные празднества, и они будут посвящены памяти погибших за независимость, безопасность Республики Армения и Арцаха».
«Превративший 30-летние победы Армении в поражение говорит о праздновании Дня независимости.
Сердцу не считающего Шуши и Гадрут оккупированным хочется праздника.
Может, пригласите еще высокопоставленных гостей из соседней страны это на празднование?
Разве есть независимая государственность, что 4 дня организуешь «мероприятия»?
Армянских военнопленных судят в Баку, а эти…
Лучшим подарком к 30-летию независимости было бы возвращение всех военнопленных, изгнание войска врага с территории Республики Армения, отказ от демаркации без уточнения статуса Арцаха и уход вашей команды.