Արցախում Ռուսաստանի խաղաղապահ ուժերի նոր հրամանատար է նշանակվել. նա հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ
09/09/2021 12:52
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին և Հայաստանի Հանրապետությունում ռուսաստանյան 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատար, գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը:
Հանդիպման սկզբին ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Արշակ Կարապետյանը շնորհավորել է նաև գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին՝ ՌԴ 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատարի պաշտոնում նշանակվելու առիթով և  կարևորել  Հայաստանի տարածքում տեղակայված ռուսաստանյան ստորաբաժանման դերն ու նշանակությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է  գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև Արցախում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության ընթացքն ու արդյունավետությունը։

Новым командующим миротворческим контингентом РФ в Карабахе назначен Михаил Кособоков: он встретился с главой Минобороны Армении
09/09/2021 13:03
Министр обороны Армении Аршак Карапетян сегодня встретился с новым командующим российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе генерал-майором Михаилом Кособоковым.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, Карапетян встретился также с новым командующим российской 102-ой военной базы полковником Дмитрием Овчаровым.
Карапетян поздравил Кособокова с назначением, пожелал успехов в миротворческой миссии, поздравил также Овчарова с назначением.
Глава Минобороны Армении высоко оценил усилия России, направленные на стабилизацию военно-политической обстановки в регионе, а также эффективность миротворческой миссии России в Нагорном Карабахе.