Խորհուրդ կտամ դիտարկեք ադրբեջանական անձնագրերով մարդկանց թույլ տալ քվեարկելը, այնտեղ ձեր առաջնորդն ահագին ձայն ունի. Մամիջանյանը՝ ՔՊ-ին
13/09/2021 16:09
ԱԺ «Պատիվ ունեմ » խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանն իշխանությանը կոչ է անում չխոսել արյունոտ ձեռքերից:
«Մի արեք ժողովուրդ, առնվազն այն մարդիկ, ովքեր պատերազմի ընթացքում անկազմակերպվածությունը, ՄՈԲ-ի կազմակերպումը, ողջ լոգիստիկան տեսել են, երբեք թույլ չեն տա, որ դուք խոսեք արյունոտ կամ ոչ արյունոտ ձեռքերից», - հայտարարեց Մամիջանյանը:
Նա ընդգծեց՝ այդ ո՞նց է ստացվում, որ մի քանի հարյուր հազար ձայն ստանալու դեպքում մանդատը թավիշից դառնում է պողպատ:
«Դուք պայքարել եք նրա համար, որ Ազգային ժողովը հսկի մի քանի տասնյակ զինվորական, իսկ մեր սահմանները չհսկվեն ու թշնամին գա, մտնի մեր հողը, դուք պայքարել եք նրա համար, որ ՀՀ տարածքում ոստիկանական անցակետ ունենա թշնամին, դուք պայքարել եք նրա համար, որ ձեր քաղաքական առաջնորդն այնքան վախենա Երևանի փողոցներով քայլելուց, որ մի քանի հազար ոստիկան բերի», - ասաց Մամիջանյանը:
Նրա խոսքով՝ իշխանությունը խոսում է ընտրությունների մասին հիմա, բայց եթե այսպես շարունակվի, հաջորդ ընտրություններին Սյունիքի մի քանի գյուղի բնակիչ վիզայով է ընտրություններին մասնակցելու:
«Խորհուրդ կտամ դիտարկեք ադրբեջանական անձնագրերով մարդկանց թույլ տալ քվեարկելը, այնտեղ ձեր առաջնորդն ահագին ձայն ունի», - ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը:

Советую вам рассмотреть возможность голосования людей по азербайджанским паспортам, там у вашего лидера довольно много сторонников – Айк Мамиджанян
13/09/2021 17:17
Секретарь фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян призвал представителей власти не говорить об окровавленных руках.
«Не делайте этого, поскольку как минимум те люди, которые во время войны видели всю неорганизованность, организацию мобилизационного ресурса, всю логистику, никогда не позволят, чтобы вы говорили о каких-то руках в крови или не в крови», - заявил Айк Мамиджанян.
Он подчеркнул, что то есть в случае получения нескольких сот тысяч голосов бархатный мандат превратился в стальной.
«Вы боролись за то, чтобы Национальное Собрание охраняли несколько десятков военных, а наши границы не защищали, чтобы враг пришел, проник на нашу землю. Вы боролись за то, чтобы враг установил полицейский пункт на территории Армении. Вы боролись за то, чтобы ваш политический лидер настолько боялся гулять по улицам Еревана, что его сопровождают несколько тысяч полицейских», - сказал Айк Мамиджанян.
По его словам, сейчас власти говорят о выборах, но если так продолжится, на следующих выборах жителям нескольких сел Сюникской области придется участвовать в выборах по визам.
«Советую вам рассмотреть возможность предоставления разрешения людям голосовать по азербайджанским паспортам, там у вашего лидера есть довольно много сторонников», - сказал оппозиционный депутат.