Ինչո՞ւ ենք մենք վախենում Ալիևից ու Ալիևի կլանից. Թագուհի Թովմասյան
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանի համար անհասկանալի է, թե ինչու Հայաստանն Ադրբեջանի համար պրոբլեմ չի ստեղծում։
«Ինչո՞ւ ենք թողնում, որ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական իշխանությունն օգտվի իր ազատ տեղաշարժի իրավունքից ու որպես հանցագործ չենք վերաբերվում նրանց, ինչո՞ւ նրանք չեն ներգրավվել մեղադրյալներ, ինչո՞ւ նրանց նկատմամբ չի հայտարարվել հետախուզում»,-ԱԺ-ում հայտարարությունների ժամին ասաց պատգամավորը։
Նա նշեց, թե ՀՀ գլխավոր դատախազությունը Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության համար պետք  է պրոբլեմ ստեղծի։

Тагуи Товмасян: Почему боитесь Алиева и алиевского клана?
Депутат парламента от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян не может понять, почему Армения не создает проблемы для Азербайджана.
«Почему позволяете, чтобы военно-политическое руководство Азербайджана пользовалось своим правом свободного передвижения и не относитесь к нему как к преступнику? Почему не привлекли их как обвиняемых, почему не объявили в розыск?», - заявила сегодня в парламенте Тагуи Товмасян.
Она отметила, что генеральная прокуратура Армении должна создать проблемы для военно-политического руководства Азербайджана.