Զոհված զինծառայողի հարազատին կառավարության շենքի մոտից բերման ենթարկեցին․ բողոքը «գունագեղ տոնակատարության» դեմ էր
15/09/2021 12:54
Քիչ առաջ կարմիրբերետավորները կառավարության շենքի մոտից բերման ենթարկեցին զոհված զինծառայողի հարազատին, որը միայնակ ակցիա էր իրականացնում:
Նրա ձեռքի կար պաստառ, որի վրա գրված էր. «Պահանջում ենք չեղարկել համերգը։ Հարգեք սուգը»:
Նշենք, որ նախօրեին 44-օրյա պատերազմի զոհերի 340-ից ավելի հարազատներ հայտարարություն էին տարածել, որտեղ կոչ էին արել հրաժարվել սեպտեմբերի 21-ին «գունագեղ տոնակատարություն» կազմակերպելու մտադրությունից։

Родственник погибшего военнослужащего подвергнут приводу: акция протеста перед зданием правительства
15/09/2021 13:20
Немногим ранее спецназовцы подвергли приводу родственника погибшего военнослужащего, который проводил одиночную акцию протеста перед зданием правительства.
Он держал в руках плакат с надписью: «Требуем отменить концерт 21 сентября. Уважайте траур по погибшим».
Отметим, что накануне белее 340 родителей и родственников погибших в 44-дневной войне военнослужащих распространили заявление, в котором призвали власти отказаться от организации «масштабного красочного празднества» на площади Республики 21 сентября.