Դատարանը վարույթ է ընդունել Սերժ Սարգսյանի հայցադիմումն՝ ընդդեմ Խաչատուր Սուքիասյանի
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Սերգեյ Սահակյանի նախագահությամբ, վարույթ է ընդունել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայցադիմումն՝ ընդդեմ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի։
Դատական նիստի օր դեռ նշանակված չէ։
Սեպտեմբերի 6-ին Սերժ Սարգսյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը հայց էր ներկայացրել դատարան՝ ընդդեմ Խաչատուր Սուքիասյանի։
Դիմումը մուտքագրվել է դատարան Սերժ Սարգսյանի պատիվն ու բարի համբավը արատավորող տեղեկությունները հերքելու պահանջով։
Բացի այդ, Սուքիասյանից, որպես վնասի փոխհատուցում, պահանջում են մեկ միլիոն դրամ, որը պետք է ամբողջությամբ վճարվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ։

Суд принял к производству иск Сержа Саргсяна против Хачатура Сукиасяна
Суд общей юрисдикции Еревана, под председательством судьи Сергея Саакяна, принял к производству исковое заявление третьего президента Армении Сержа Саргсяна против депутата парламентской фракции «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна.
Дата судебного заседания пока не назначена.
Адвокат Сержа Саргсяна Амрам Макинян 6 сентября представил в суд иск против депутата парламента Хачатура Сукиасяна. Иск подан в суд с требованием опровергнуть сведения, порочащие честь, достоинство и репутацию Сержа Саргсяна.
Кроме того, истец требует от Хачатура Сукиасяна выплатить в качестве компенсации 1 миллион драмов, которые должны быть перечислены в Фонд страхования военнослужащих.
Напомним, Хачатур Сукисян заявил с трибуны парламента, что «третий президент проиграл в казино более 100 млн. долларов».