Հունվարի 2-ը, 3-ը, 4-ը, 5-ը և 7-ն այսուհետ կլինեն աշխատանքային. կառավարությունում կարծում են, որ դա դրական կազդի տնտեսության վրա
16/09/2021 10:43
Կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշում է ընդունելու «ՀՀ տոների և հիշատակի օրերի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին։
Ըստ դրա՝ Ամանորի և Ծննդյան տոները նշվում են դեկտեմբերի 31-ից հունվարի 1-ը ներառյալ (Ամանոր) և հունվարի 6-ը (Սուրբ Ծնունդ և Հայտնություն)։ Այդ օրերը ոչ աշխատանքային կլինեն։
Իսկ հունվարի 2-ը, 3-ը, 4-ը, 5-ը և 7-ը աշխատանքային օրեր են սահմանվում։
Կառավարությունում կարծում են, որ օրենքի ընդունումը կապահովվի սոցիալ-տնտեսական և ֆինանսական համակարգերի բնականոն գործունեությունը, ինչը դրական ազդեցություն կունենա առևտրի, արդյունաբերության, ծառայությունների թողարկման ծավալի և այլ բնագավառների վրա։

В Армении 2, 3, 4, 5 и 7 января отныне будут рабочими, в правительстве считают, что это положительно повлияет на экономику
16/09/2021 10:59
Правительство Армении на сегодняшнем заседании внесет изменения в закон о праздниках и памятных датах6 в соответствии с которым праздники Нового года будут отмечаться 31 декабря, а 1 января – праздник Св. Рождества. Эти дни будут нерабочими.
Рабочими днями объявляются 2, 3, 4, 5 и 7 января, которые ранее были нерабочими.
В правительстве считают, что принятие закона положительно повлияет на бизнес-среду и экономику в целом.