Մեր գերիների նկատմամբ կտտանքների մասին տեղեկությունները թաքցնելու մեջ հավասարաչափ շահագրգիռ են Ալիևն ու Նիկոլը. Արմեն Աշոտյան
17/09/2021 16:05
Մեր գերիների նկատմամբ կտտանքների մասին տեղեկությունները թաքցնելու մեջ հավասարաչափ շահագրգիռ են Ալիևն ու Նիկոլը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հանրապետական» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Այս, առաջին հայացքից պարադոքսալ, իրողությունը իրականում ունի իր հստակ բացատրությունը: Նիկոլը Հայաստանում Ալիևի պրոքսին է, և Ադրբեջանը շարունակում է իր պատերազմը մեր դեմ, որը ստացել է հիբրիդային բնույթ և որում մեր դեմ կիրառվող հիմնական զենքը հենց Նիկոլն է:
Անբարոյականության սահմաններ այս պատերազմում գոյություն չունեն: Հողատուի խորհրդարանական վեցնոցները տվայտանքների մեջ են ընկնում ՄԻՊ զեկույցից, նրանց սպասարկող «քաղհասարակությունը» բաց տեքստով հարձակվում է Արման Թաթոյանի վրա, իշխանական քարոզիչները լավագույն դեպքում չտեսնելու են տալիս այդ աղաղակող փաստերը:
Նիկոլն ամեն կերպ ուզում է ծածկադմփոց անի մեր ցավը, մեր կորուստները, մեր արյունը, մեր զոհերին ու գերիներին:
Համընդհանուր դեբիլացման դեմ պայքարի օջախները խանգարում են նրան և իր ադրբեջանական սյուզերենին մեռցնել մեր մեջ ցավից ոռնալու, հետո հառնելու ու պայքարելու ցանկությունը:
Ցանկացած այլ պետության պարագայում սեփական քաղաքացիներին պաշտպանելու հրամայականը կստիպեր ՄԻՊ-ի, այլ իրավապաշտպանների զեկույցները դարձնել միջազգային հարթակներում Ադրբեջանի դեմ և հանուն մեր տղաների վերադարձի պայքաի կարևոր գործիք:
Այնինչ, ամբողջ պատասխանատվությամբ պնդում եմ և ապացուցում, որ Հայաստանի կապիտուլյանտները չեն դիտարկում ռազմագերիների վերադարձի հարցը որպես կարևոր ու օրհասական:
Մեր դեսպանատները այդ ուղղությամբ գրեթե չեն աշխատում, ԱԳՆ-ից չկա նման հանձնարարական, վարչապետի աթոռին նստած ալիևյան թերմացքը այդ խնդրի մասին միջազգային հարթակներում չի խոսում:
Ինչ էլ արվում է, արվում նրանց ի հակառակ, ի հեճուկս: ՄԻՊ-ը, իրավապաշտպանները, ես, ընկերներս, այլ գործիչներ պարտիզանական պայքար ենք մղում միջազգային հարթակներում ոչ միայն Ադրբեջանի, այլ փաստացի նաև դավաճան իշխանությունների դեմ:

Алиев и Никол в равной степени заинтересованы в сокрытии информации о пытках в отношении наших пленных– Армен Ашотян
17/09/2021 18:13
В сокрытии информации о пытках в отношении наших пленных в равной степени   заинтересованы Алиев и Никол, написал на своей странице в Facebook заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Эта, на первый взгляд, парадоксальная реальность на самом деле имеет четкое объяснение. Никол является прокси Алиева в Армении, и Азербайджан продолжает свою войну против нас, которая приняла гибридный характер и в которой основным применяемым против нас оружием является именно Никол.
В этой войне нет границ безнравственности. Парламентские шестерки сдающего земли впадают в конвульсии от доклада омбудсмена Армении, обслуживающее их «гражданское общество» открытым текстом нападает на Армана Татояна, провластные пропагандисты в лучшем случае игнорируют эти вопиющие факты.
Никол любым способом хочет скрыть нашу боль, наши потери, нашу кровь, наших жертв и наших пленных. Очаги борьбы со всеобщим дебилизмом мешают ему и его азербайджанскому сюзерену убить в нас желание выть от боли, а потом от желания воскреснуть и бороться.
В случае любого другого государства императив защиты собственных граждан вынудил бы сделать доклады омбудсмена и других правозащитников важным инструментом борьбы против Азербайджана на международных платформах и для возвращения наших парней.
Между тем, я со всей ответственностью утверждаю и доказываю, что капитулянты Армении не рассматривают вопрос возвращения военнопленных как важный и судьбоносный.
Наши посольства практически не работают в этом направлении, нет такого поручения из МИД, сидящий в кресле премьер-министра алиевский холуй не говорит об этом на международной арене.
Все, что делается, делается против них, вопреки. Защитник прав человека, правозащитники, я, мои друзья и другие деятели ведут партизанскую борьбу на международных площадках не только против Азербайджана, но и фактически против предательских властей.