«Չի բացառվում, որ ամսի 21-ին լինի ոչ թե տոնակատարություն, այլ, Աստված մի արասցե, արյունահեղություն». Զոհված, անհետ կորած զինծառայողների հարազատները պահանջում են չեղարկել «գունագեղ տոնակատարությունը»
18/09/2021 19:00
Զոհված, անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել են ՀՀ կառավարության դիմաց՝ պահանջելով չեղարկել սեպտեմբերի 21-ին կայանալիք «գունագեղ տոնակատարությունը»:
Անհետ կորած զինծառայողներից մեկի հարազատներից Արսեն Ղուկասյանն ասաց, թե ստորագրահավաք են կազմակերպել՝ պարզելու, թե ովքեր են համաձայն, որ համերգը չեղարկվի:
Նա նշեց, թե վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանից երեկ հետաքրքրվել են՝ երաշխավորո՞ւմ է, որ սեպտեմբերի 21-ին Հանրապետության հրապարակում միջադեպ տեղի չի ունենա:
«Չի բացառվում, որ ամսի 21–ին այստեղ լինի ոչ թե տոնակատարություն, այլ, Աստված մի արասցե, արյունահեղություն, քանի որ տարբեր բևեռներից մարդիկ կլինեն»,-ասաց Ղուկասյանը:
Նա ասաց, թե հենց սրանով պայմանավորված էլ պահանջում են, որ համերգը չեղարկվի ու տեղափոխվի նոյեմբերի 10-ից հետո:
Նրանք պահանջում են համերգի փոխարեն լուռ քայլերթ անել դեպի Եռաբլուր՝ հարգելով բոլոր նրանց հիշատակը, ովքեր իրենց կյանքի գնով հնարավորություն տվեցին ապրել ազատ հայրենիքում:
«Հակառակ դեպքում, մենք պատրաստ ենք դիմել դատախազությանը, դեսպանատներին,ՄԱԿ-ին ու բոլոր լրատվամիջոցներին առ այն, որ մեր արդարացի պահանջը չի բավարարվել»,-ասաց Արսեն Ղուկասյանը:

«Не исключается, что 21 сентября вместо празднества произойдет кровопролитие» –   родственники погибших и пропавших без вести военнослужащих требуют отменить «красочное празднование»
18/09/2021 20:08
«Не исключается, что 21 сентября вместо празднества произойдет кровопролитие» – родственники погибших и пропавших без вести военнослужащих требуют отменить «красочное празднование»
Родственники погибших и пропавших без вести во время 44-днейвной войны военнослужащих собрались сегодня на площади Республики, требуя отменить «красочное празднование» по случаю Дня Независимости 21 сентября.
Родственник одного из пропавших без вести военнослужащих Арсен Гукасян сказал, что они организовали сбор подписей, чтобы выяснить, кто согласен с тем, чтобы концерт был отменен.
Он отметил, что они вчера поинтересовались у помощника премьер-министра Наири Саркисяна, гарантирует ли он, что 21 сентября на площади Республики не произойдет инцидента.
«Не исключается, что 21 сентября здесь вместо празднества, не дай Бог, произойдет кровопролитие, поскольку соберутся люди различных взглядов», - сказал Арсен Гукасян.
Он отметил, что именно из-за этого они требуют, чтобы концерт был отменен, отложен после 10 ноября.
Они требуют вместо концерта провести безмолвное шествие к военному пантеону «Ераблур» в память о тех, кто ценой своей жизни дал возможность жить на свободной родине.
«В противном случае мы готовы обратиться в прокуратуру, посольства, в ООН и ко всем средствам массовой информации в связи с тем, что наше справедливое требование не удовлетворено», - сказал Арсен Гукасян.