Փոթի և Կովկաս նավահանգիստների միջև լաստանավային հաղորդակցությունն առաջիկայում կվերականգնվի․ ՀՀ փոխվարչապետ
20/09/2021 10:33
Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն՝ «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերության ներդրումների ընդհանուր ծավալը մինչև 2024 թվականը ավելանալու է 3,7 միլիարդ ռուբլով, «Ռուս-հայկական տնտեսական համագործակցություն․ հեռանկարային նախագծեր» խորագրով կլոր սեղանի ընթացքում հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ մոտ ժամանակներում ՀԿԵ-ի մասնակցությամբ նախատեսվում է վերականգնել Կովկաս և Փոթի նավահանգիստների միջև լաստանավային հաղորդակցությունը։
«Դա հնարավորություն կտա ավելացնել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը», - ասաց Գրիգորյանը։

Вице-премьер Армении: В ближайшее время планируется возобновить паромное сообщение порт Поти – порт Кавказ
20/09/2021 10:04
В соответствии с договоренностями, достигнутыми между Арменией и РФ, общий объем инвестиций ЮКЖД на период до 2024 года увеличен на 3,7 млрд. рублей, заявил вице-премьер Армении Мгер Григорян в ходе круглого стола «Российско-армянское экономическое сотрудничество. Перспективные проекты».
Он проинформировал, что в ближайшее время, совместно с ЮКЖД, планируется возобновить паромное сообщение по маршруту порт Поти – порт Кавказ.