Արթուր Դանիելյանին բերման են ենթարկել իր ստատուսում գրված հայհոյանքի համար, ասել է՝ հայհոյանքն ուղղված է եղել Ալեն Դելոնին, բաց են թողել. Տեր-Նակալյան
22/09/2021 16:10
«Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանի ոստիկանները բերման էին ենթարկել ֆեյսբուքյան իր էջում գրած հայհոյանքի համար, այս մասին տեղեկացնում է միաբանության անդամ Կոնստանտին Տեր-Նակալյանը։
«Արթուրին բերման են ենթարկել երկու շաբաթվա վաղեմության ստատուսում գրված հայհոյանքի համար: Ենթադրում եմ, որ մտածել են, որ այն ուղղված է եղել Ալենին՝ Սիմոնյան Ալենին:
Ոստիկանությունում Արթուրին հարցրել են, թե ում է եղել ուղղված հայհոյանքը: Արթուրը պատասխանել է, որ հայհոյանքն ուղղված է եղել Ալենին՝ Դելոն Ալենին, ինչից հետո՝ րոպեներ առաջ նրան բաց են թողել», - գրել է Տեր-Նակալյանը։

Артура Даниеляна задержали за ругательство в его статусе: он сказал, что ругательство было адресовано Алену Делону и его отпустили – Константин Тер-Накалян
22/09/2021 17:33
Руководитель оппозиционного движения «Адеквад» Артур Даниелян подвергнут приводу за опубликованное на его странице в Facebook ругательство, сообщил член движения Константин Тер-Накалян.
«Артура задержали за ругательство в опубликованном им две недели назад статусе. Предполагаю, что подумали, что оно было адресовано спикеру парламента Алену Симоняну.
В полиции Артура спросили, кому было адресовано ругательство. Артур ответил, что ругательство было адресовано Алену – Алену Делону, после чего его отпустили несколько минут назад», - написал Константин Тер-Накалян.
Ранее сообщалось, что полицейские подвергли приводу Артура Даниеляна. Он был задержан рядом со своим домом.