«Զանգեզուր չի, Սյունիք է». Արթուր Ղազինյանն ուղղեց Անդրանիկ Քոչարյանին (Տեսանյութ)
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ է հրավիրել։ Օրակարգում է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը հայտարարեց, թե առաջարկում է օրակարգ ներառել ևս մեկ հարց՝ ստեղծել աշխատանքային խումբ, որը պետք է ուսումնասիրի Հայաստանի հարավ-արևելյան սահմանին տիրող իրավիճակը, պատճառահետևանքային կապը ու կներկայացնի ամփոփ հաշվետվություն։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն էլ ասաց, թե կարևոր է Ղազինյանի առաջարկած թեմայի քննարկումը։
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ասաց, որ աշխատանքային խումբ ձևավորվում է մյուս շաբաթվա համար: Նա նշեց, որ հանձնաժողովի անդամ Արմեն Խաչատրյանն այդ աշխատանքների կազմակերպման հետ կապված գտնվում է Զանգեզուրում։

«Не Зангезур, а Сюник» – Артур Казинян поправил Андраника Кочаряна
Постоянная парламентская комиссия по вопросам обороны и безопасности созвала сегодня внеочередное заседание. В повестке заседания – вопрос избрания заместителя председателя комиссии.
Депутат фракции «Армения» Артур Казинян сказал, что предлагает включить в повестку еще один вопрос – создать рабочую группу, которая должна изучить ситуацию на юго-восточной границе Армении, причинно-следственную связь и представить сжатый отчет.
Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян в свою очередь заявил, что обсуждение предложенной Артуром Казиняном темы очень важно.
Председатель комиссии Андраник Кочарян отметил, что рабочая группа будет сформирована на следующей неделе. Он сообщил, что член комиссии Армен Хачатрян находится в Зангезуре для организации этих работ.