«Փաստ». Երբ ադրբեջանցիները օրը ցերեկով ահաբեկում էին Որոտանի հատվածով երթևեկողներին, գործող իշխանությունները հերթական «կերուխումի» մեջ էին
23/09/2021 10:05
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, սեպտեմբերի 19-ին, մինչ Սյունիքում ՀՀ երկու քաղաքացիներ անհասկանալի հանգամանքներում հայտնվել էին Ադրբեջանի կողմից վերահսկվող տարածքում, և հայտնի չէր, թե այդ միջադեպն ինչ հանգուցալուծում կունենա, իսկ դրան զուգահեռ ադրբեջանական զինուժն օրը ցերեկով բացահայտ ահաբեկում էր Որոտան գյուղի հատվածով երթևեկողներին, Հայաստանի գործող իշխանությունները հերթական «կերուխումի» մեջ էին։
«Վարչապետի գավաթ» հեծանվավազքի ավարտից ու պարգևատրումներից հետո, որն անցկացվել էր Գեղարքունիքի մարզում, Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է այդ «կարևորագույն» միջոցառման բարեհաջող անցկացումը նշել Ծաղկունք գյուղում, որն, ի դեպ, հայտնի է իր «էլիտար» ու թանկանոց ռեստորաններով ու հանգստի գոտիներով։
Թերթի տեղեկություններով, ճոխ ճաշկերույթին միացել է նաև Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ Միջոցառումն անցկացնելու նպատակով ոստիկանական մեքենաներով փակված են եղել գյուղ տանող բոլոր ճանապարհները:

«Паст»: Когда азербайджанцы  терроризировали граждан Армении на участке села Воротан, действующие власти в очередной раз «кутили»
23/09/2021 11:24
«Паст»: Когда азербайджанцы терроризировали граждан Армении на участке села Воротан, действующие власти в очередной раз «кутили»
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что 19 сентября, когда в Сюнике двое граждан Армении в непонятных обстоятельствах оказались на подконтрольной Азербайджану территории и их судьба была еще неизвестна, а параллельно с этим азербайджанские военные открыто терроризировали граждан на участке села Воротан, действующие власти Армении устроили очередной «кутёж».
«После завершения велопробега "Кубок премьер-министра Армении" и церемонии награждения, которое проходило в Гегаркуникской области, Никол Пашинян решил отпраздновать удачное проведение этого "важнейшего" мероприятия в селе Цахкунк, которое, кстати, известно своими элитными и дорогими ресторанами и зонами отдыха.
По нашим сведениям, к пышному банкету присоединился также президент Арцаха Араик Арутюнян. Для проведения мероприятия все ведущие в село дороги были перекрыты полицейскими машинами», - пишет газета.