Փաշինյան-Էրդողան հանդիպում նախատեսված չէ․ Պապիկյան
Վերջերս այլ երկրների աղբյուրներից պարզ դարձավ, որ վարչապետը հանդիպման առաջարկ է արել Թուրքիայի նախագահին, որից հետո հնչեց Էրդողանի, մեղմ ասած, արհամարհական պատասխանը։ Ինչո՞վ է պայմանավորված վարչապետի լռությունը, «Ազատություն» ՌԿ-ի ֆեյսբուքյան ասուլիսում հետաքրքրվել էր օգտատերերից մեկը փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանից։
Օգտատերը նշել է նաև, որ նախկին իշխանություններին շատ կոպիտ պատասխանող իշխանությունը այժմ, երբ միջազգային մակարդակում իրեն ծաղրում են, լռում է։
Պապիկյանը նախընտրել է մեկնաբանություն չանել։
«Մեկնաբանություն չունեմ, ես հիմա պիտի Էրդողանին մեկնաբանե՞մ՝ Էրդողանն ինչ է ասել։ Կարծում եմ՝ ինչ մեկնաբանություն տրվել է, բավարար է», - նշել է նա։
Մեկ այլ օգտատիրոջ հարցին, թե ինչու՞ է Փաշինյանը հանդիպելու Էրդողանի հետ, Սուրեն Պապիկյանը պատասխանել է կարճ․ «Հանդիպում նախատեսված չէ»։

Сурен Папикян: Встреча Пашинян – Эрдоган не предусмотрена
В последнее время выяснилось, что премьер-министр Армении предложил встретиться президенту Турции, после чего прозвучал, мягко говоря, пренебрежительный ответ Эрдогана. Чем обусловлено молчание премьер-министра, поинтересовался в ходе в ходе фейсбуковской пресс-конференции в эфире радио «Азатутюн» один из пользователей у вице-премьера Сурена Папикяна.
Пользователь также отметил, что власти, которые очень жестко отвечали прежним властям, сейчас почему-то молчат, когда над ними издеваются на международном уровне.
Сурен Папинян предпочел не комментировать это заявление.
«У меня нет комментариев. Я что должен сейчас комментировать Эрдогана, что сказал Эрдоган? Думаю, что комментарии, которые были даны, достаточны», - отметил он.
На вопрос другого пользователя, почему Пашинян встречается с Эрдоганом, Сурен Папикян ответил кратко: «Встреча не предусмотрена».