Արմեն Չարչյանի գործով հրատապ դատական նիստ է նշանակվել. Փաստաբան
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի գործով հրատապ դատական նիստ է նշանակվել 2021 թ-ի սեպտեմբերի 25-ին ժամը՝ 12:30-ին, տեղեկացնում է վերջինիս փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը
Ավելի վաղ Ալեքսանյանն Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր, որ Արմեն Չարչյանի առողջական վիճակը կայուն ծանր է, խնդիրներ կան շնչառությա հետ։
Պրոֆեսորի մոտ թոքաբորբ է ախորոշված, բացի այդ՝ այլ հիվանդություններ ևս առկա են։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ պատգամավոր Արմեն Չարչյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ ՔՕ 154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-դ կետի հատկանիշներով (ընտրողներին կաշառք տալը, կաշառք ստանալը, ընտրությունների ժամանակ բարեգործության արգելքի խախտումը կամ ընտրողի ազատ կամքի իրականացմանը խոչընդոտելը):

По делу Армена Чарчяна назначено срочное судебное заседание – адвокат
По делу депутата фракции «Армения», профессора Армена Чарчяна 25 сентября, в 12:30, назначено срочное судебное заседание, сообщил адвокат Армена Чарчяна Эрик Алексанян.
Ранее Эрик Алексанян заявил в беседе с Aysor.am, что состояние здоровья Армена Чарчяна оценивается как стабильно тяжелое, у него проблемы с дыханием.
У профессора диагностирована пневмония, кроме того, есть также другие болезни.
Напомним, депутату парламента от фракции «Армения» Армену Чарчяну предъявлено обвинение по признакам пункта 2 части 4 статьи 154.2 Уголовного кодекса Армении (дача взятки избирателям, получение взятки, нарушение запрета на благотворительность во время выборов или воспрепятствование свободному волеизъявлению избирателя).