«Ժողովուրդ». ՀՀ երեք նախագահներն էլ չեն մասնակցել սեպտեմբերի 21-ի միջոցառմանը՝ մերժելով Նիկոլ Փաշինյանի հրավերը
23/09/2021 09:48
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի պես հրավիրված են եղել ՀՀ անկախության 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին: Այս մասին «Ժողովուրդ» օրաթերթին փոխանցեցին կառավարությունից: Սակայն, ինչպես հայտնի է, բոլոր երեք նախագահներն էլ չեն մասնակցել այդ միջոցառմանը՝ մերժելով Նիկոլ Փաշինյանի հրավերը:
Երեկ՝ ամբողջ օրը, «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձել է երկրորդ և երրորդ նախագահների գրասենյակներից ամեն դեպքում պարզել՝ հրավեր ստացել են, թե ոչ, և ինչու չեն մասնակցել միջոցառմանը, սակայն ամբողջ օրվա ընթացքում նրանց հետ կապ հաստատել չհաջողվեց, իսկ կառավարությունից վստահեցրին, թե բոլոր երեք ղեկավարներին էլ հրավեր եղել է:
Հիշեցնենք, որ Հրապարակում տեղի ունեցած միջոցառմանը մասնակցելու հրավեր էր ուղարկվել նաև Ազգային ժողովի ընդդիմադիր խմբակցություններին։ Ե՛վ «Պատիվ ունեմ»-ը, և՛ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» խմբակցությունը չեն մասնակցել միջոցառմանը»։

«Жоховурд»: Три президента Армении отклонили предложение Никола Пашиняна и не участвовали в мероприятии 21 сентября
23/09/2021 10:57
Второй и третий президенты Армении, Роберт Кочарян и Серж Саргсян, как и первый президент Левон Тер-Петросян, были приглашены на мероприятия по случаю 30-летия Независимости Армении. Об этом газете «Жоховурд» сообщили в правительстве Армении. Однако, как известно, все три президента отклонили приглашение Никола Пашиняна и не участвовали в этом мероприятии.
Вчера весь день издание пыталось уточнить в офисах второго и третьего президентов, получили они приглашение или нет, и почему не участвовали в мероприятии, однако в течение всего дня не удалось установить с ними связь, а в правительстве заверили, что все три экс-президента были приглашены.
Напомним, приглашение принять участие в мероприятии на площади Республики было отправлено также оппозиционным фракциям парламента. И фракция «Честь имею», и возглавляемая Робертом Кочаряном фракция «Армения» не участвовали в мероприятии.