«Ես գուշակ չեմ, որ մի քանի ամսվա, մի քանի տարվա պատմություն հենց հիմա ձեզ արտահայտեմ»․ Տիգրան Արզաքանցյանը՝ իր հետագա քաղաքական կարիերայի մասին
02/10/2021 15:39
«Ինչ կկատարվի էս ժամանակաընթացքում, ես գուշակ չեմ, որ մի քանի ամսվա, մի քանի տարվա պատմություն հենց հիմա ձեզ արտահայտեմ։ Դուք ամեն ինչին էլ հետևողական կլինեք»,- այսօր ասաց ՀԴԿ-ից հեռացած, «Ալյանս» կուսակցությանը միացած Տիգրան Արզաքանցյանը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե «Ալյանսը» վերջի՞ն կուսակցությունն է, որին ինքն անդամակցում է, թե՞ փնտրտուքները քաղաքական դաշտում շարունակվելու են։
Տիգրան Արզաքանցյանը հայտնեց, որ ավելի վաղ «Ալյանսի» հետ քննարկումներ ունեցել է «իրար հետ ճանապարհ գնալու» շուրջ։
«Ես բոլոր կուսակցությունների հետ պատրաստ եմ ճանապարհ գնամ, ով մտածում է մեր երկրի մասին, իսկական ապագայի մասին, անվտանգության մասին, տնտեսության զարգացման մասին, աղքատության դեմ պայքարելու մասին։ Իսկական հայրենասեր լինելու համար պետք է համախմբվել»,- ասաց նա։
ՀԴԿ-ից հեռանալու պատճառն Արզաքանցյանը համարեց «տարբեր ճանապարհները»։
«Դեմոկրատական կուսակցությունը գնում էր այն ճանապարհով, որով հիմա գնում է, ես էլ հիմա էստեղ եմ։ Շատ հակառակ խոսակցություններ ստացվեցին այն ճանապարհին, որ իրենք 30 տարի գնում են այդ ճանապարհով։ Ես էդ իրենց 30 տարվա ճանապարհը չկարողացա հասկանալ, ընդունել» ,- ասաց նա։
Տիգրան Արզաքանցյանը հայտարարեց նաև, որ իրենք ընդդիմություն են լինելու, քանի որ ինքն այսօր երկրում ընդդիմություն չի տեսնում։

Я не прорицатель, чтобы предсказать прямо сейчас события несколько месяцев или несколько лет – Тигран Арзаканцян о своей дальнейшей политической карьере
02/10/2021 17:01
«Что произойдет за это время. Я не прорицатель, чтобы предсказать, прямо сейчас события несколько месяцев или несколько лет. Вы проследите за всем этим сами», - сказал покинувший на днях ряды Демократической партии Армении и присоединившийся к партии «Альянс» Тигран Арзаканцян, отвечая на вопрос журналистов, эта последняя партия, к которой он присоединяется, или поиски на политическом поле продолжатся.
Тигран Арзаканцян сообщил, что он ранее проводил с партией «Альянс» обсуждения вокруг «прохождения совместного пути».
«Я готов пройти путь со всеми партиями, которые думают о нашей стране, о реальном будущем, о безопасности, развитии экономики, борьбе с бедностью. Чтобы быть настоящим патриотом, нужно объединяться», - сказал он.
Что касается причин ухода из Демократической партии, то Тигран Арзаканцян отметил, что они разные.
«Демократическая партия шла по пути, по которому идет сейчас, а я сейчас здесь. На том пути, по которому они идут сейчас, было много противоположных разговоров. Я не смог понять, принять этот их 30-летний путь», - сказал он.
Тигран Арзаканцян также заявил, что они будут оппозицией, поскольку он не видит сегодня в стране оппозиции.