Չկա խաղաղության օրակարգ, կա բացառապես թուրքական ու հակահայկական օրակարգ, որին մասնակցելը կնշանակի Հայաստանի պետականության փաստացի անկում․ Էդուարդ Շարմազանով
02/10/2021 18:00
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովն անհնար է համարել Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ բովանդակային բանակցություններն այն պայմաններում, որոնցում այսօր Հայաստանն է՝ գործող իշխանությունների մեղքով։
Ֆեյսբուքյան իր էջում Էդուարդ Շարմազանովը խնդրի շուրջ գրել է․
«Անթույլատրելի է այսօր Թուրքիայի ու Ադրբեջանի հետ սկսել բովանդակային բանակցություններ։
Կապիտուլյացիայից հետո և կապիտուլյանտների պատճառով Հայաստանն այսօր ահավոր թուլացած է։
Հայաստանը չունի ազգային շահերը սպասարկող իշխանություն։
Թուրքիայի ու Ադրբեջանի օրակարգը հակահայկական է։
Նրանք, ինչպես նոյեմբերի 9-ից հետո, ստանալու են հայկական կողմից ամեն ինչ ու փոխարենը իրենց պարտավորությունը չեն կատարելու։
Հայաստանի իշխանությունն, ինչպես հունվարի 11-ին, այս անգամ ևս մնալու է դիտորդի դերում։
Չի կարելի թուրքերի և ադրբեջանցիների հետ վարել բովանդակային բանակցություններ, երբ դու վիրավոր ես ու դիմադրողականություն չունես։
Չկա խաղաղության օրակարգ, կա բացառապես թուրքական ու հակահայկական օրակարգ, որին մասնակցելը կնշանակի Հայաստանի պետականության փաստացի անկում»։

Нет повестки мира, есть исключительно турецкая и антиармянская повестка, участвовать в которой означает фактическое уничтожение государственности Армении – Эдуард Шармазанов
Член исполнительного органа Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов считает невозможным содержательные переговоры с Азербайджаном и Турцией в тоим положении, в котором Армения оказалась по вине действующей власти.
«Недопустимо начинать сегодня содержательные переговоры с Турцией и Азербайджаном.
После капитуляции и из-за капитулянтов Армения сегодня очень ослабла.
У Армении нет власти, которая обслуживает национальные интересы.
Повестка Турции и Азербайджана – антиармянская.
Они, как и после 9 ноября, получат от армянской стороны все что можно, и взамен не выполнят своих обязательств.
Власти Армении, как 11 января, так и в этот раз останутся в роли зрителя.
Нельзя проводить с турками и азербайджанцами содержательные переговоры, когда ты ранен и у тебя нет сопротивляемости.
Нет повестки мира, есть исключительно турецкая и антиармянская повестка, участвовать в которой означает фактическое уничтожение государственности Армении», - написал на своей странице в Facebook Эдуард Шармазанов.