Թեհրանը լրջորեն մտահոգված է Կովկասում Իսրայելի ներկայությամբ և չի հանդուրժի տարածաշրջանի «քարտեզի փոփոխությունը». Իրանի ԱԳՆ
06/10/2021 15:12
Իրանը լրջորեն մտահոգված է Կովկասում Իսրայելի ներկայությամբ, Թեհրանը չի հանդուրժի տարածաշրջանի «քարտեզի փոփոխություն», ասել է ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանը:
«Մենք, անշուշտ, չենք հանդուրժի Կովկասում աշխարհաքաղաքական փոփոխություններ և քարտեզի փոփոխություններ, և մենք լուրջ մտահոգություններ ունենք այս տարածաշրջանում ահաբեկիչների և սիոնիստների ներկայության վերաբերյալ», - ասել է նա Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ:

Тегеран серьезно обеспокоен израильским присутствием на Кавказе, и не потерпит «изменения карты» региона - глава МИД Ирана
06/10/2021 15:12
Иран серьезно обеспокоен израильским присутствием на Кавказе, Тегеран не потерпит «изменения карты» региона, заявил министр иностранных дел страны Хоссейн Амир Абдоллахиан.
«Мы, конечно же, не потерпим геополитического изменения и изменения карты на Кавказе, и у нас есть серьезная обеспокоенность по поводу присутствия террористов и сионистов в этом регионе», - сказал он на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД РФ Сергеем Лавровым.