«Հրապարակ». Կապանի ՏԻՄ ընտրությունները նորից վերածվելու են սևերի և սպիտակների պայքարի
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նոյեմբերի 14-ին Կապանում սպասվող ՏԻՄ ընտրությունները, ըստ ամենայնի, նորից վերածվելու են սևերի և սպիտակների պայքարի։ Տեղեկացրել էինք, որ ՔՊ թեկնածուն 29-ամյա Դավիթ Դանիելյանն է՝ նկարչի մասնագիտությամբ, այժմ գործող պատգամավոր և միաժամանակ Գեղարվեստի ակադեմիայի ուսանող, իսկ գործող համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը, ըստ ամենայնի, կդառնա նախկինների միասնական թեկնածուն։
Չնայած նա որոշում է կայացրել առաջադրվել Շահեն Հարությունյանի «Շանթ դաշինք» ազգայնական կուսակցության ցուցակով, բայց նրան սատարում են նաև ՀՀԿ-ականները, քոչարյանականները, Վահե Հակոբյանի կուսակցությունը, ինչպես նաև դաշնակցականները։ Հիշեցնենք, որ այս տարվա օգոստոսին Կապան համայնքի ավագանու կեսից ավելին` իշխանության սցենարով, ինքնաբացարկի դիմումներ ներկայացրեց, ուստի Կապանում նշանակվեցին արտահերթ ընտրություններ»։

«Грапарак»: Выборы в Капане снова превратятся в борьбу «черных» и «белых»
Газета «Грапарак» пишет, что предстоящие 14 ноября в Капане выборы в органы местного самоуправления, по все видимости, снова превратятся в борьбу «белых» и «черных». Издание уже сообщало, что кандидат от партии «Гражданский договор» – 29-летний Давид Даниелян – художник, сейчас он действующий депутат и одновременно студент Академии художеств, а действующий мэр Геворк Парсян, судя по всему, станет единым кандидатом «бывших».
«Несмотря на то, что он принял решение выдвинуться по списку партии Шагена Арутюняна «Блок Шант», его поддерживают также Республиканская партия, кочаряновские, партия Ваге Акопяна, а также АРФД. Напомним, что в августе этого года большая часть членов Совета старейшин Капана, по сценарию властей, представили заявления о самоотводе, в результате чего в Капане были назначены новые выборы», - пишет газета.