Ադրբեջանցիները Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի աջ և ձախ հատվածներում մաքսային անցակետ և բենզալցակայան են կառուցում. Գորիսի փոխքաղաքապետ
11/10/2021 18:11
Ադրբեջանցիները մեծ թափով շարունակում են Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի աջ և ձախ հատվածներում սկսած շինարարական աշխատանքները։ Որքանով մեզ տեսանելի է, նրանք ճանապարհի երկու կողմերում մաքսային անցակետ և բենզալցակայան են կառուցում, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Գորիսի քաղաքապետի տեղակալ Կամո Քոչարյանը։
Մինչ մաքսակետի շինարարության ավարտը՝ ադրբեջանցիներն այդ հատվածում կրպակ-կայան են տեղադրել, որտեղ էլ իրանցի բեռնատարների վարորդները վճարում են հարկերը՝ դրանից հետո միայն շարունակելով ճանապարհը։
Կամո Քոչարյանի խոսքով՝ ճանապարհի սկզբում ոստիկանական անցակետն է, այնուհետև մաքսային անցակետն ու բենզալցակայանը։

Азербайджанцы строят с двух сторон межгосударственной дороги Горис-Капан таможенный пункт и бензозаправочную станцию – вице-мэр Гориса
11/10/2021 19:27
Азербайджанцы с большим размахом продолжают строительные работы на правом и левом участках межгосударственной дороги Горис-Капан. Насколько мы можем видеть, они строят с двух сторон дороги таможенный пункт и бензозаправочную станцию, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am вице-мэр Гориса Каро Кочарян.
До завершения строительства таможенного пункта азербайджанцы установили на этом участке небольшой домик-станцию, где водители иранских грузовиков платят им пошлину и только после проезжают путь.
По словам Каро Кочаряна, в начале дороги находится полицейский пункт, потом уже таможенный пункт и бензозаправочная станция.